Статус осіб, постраждалих від торгівлі людьми, на Вінниччині почали встановлювати від 2012 року. З тих пір його надали 45 особам, повідомили у Вінницькій ОДА. Серед постраждалих 21 особа – це жінки, 24 – чоловіки. Переважна більшість з них постраждали від трудової експлуатації – 29 осіб, семеро – від сексуальної експлуатації, 6 – від жебрацтва, 1 – продаж дитини, 1 – вилучення органів, 1 – втягнення у злочинну діяльність.
Географія злочинів широка, – переважно це закордон. Лише п’ять випадків експлуатації вінничан зафіксовано в Україні, з них один – в АТО та два у Криму. Решта – це: 21 особа – в Росії, 4 – в Чехії, 4 – в Республіці Білорусь, 3 – в Італії, 2 – у Фінляндії, 1 – в Індії, 1 – у Німеччині, 1 – у Польщі, 1 – на Шрі-Ланці, 1 – у Йорданії, 1 – в Туреччині.
На Вінниччині в рамках відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми (30 липня), протягом 23 липня – 6 серпня буде проведено понад 50 тематичних заходів. Зокрема, розповсюдження інформаційних матеріалів, у тому числі щодо діяльності «Лінії довіри». Також 30 липня передбачено проведення інформаційної акції «Лабіринт можливостей», спрямованої на підвищення обізнаності населення з питань протидії торгівлі людьми за участю керівників суб’єктів національного механізму взаємодії протидії торгівлі людьми, місцевих органів влади.
Нагадаємо, у 2017 році у Вінницькій області 40 осіб отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми.