31 липня о 12.00 активісти села Лукашівка Літинського району планували перекрити державну трасу М12 в межах села через три проблемних питання після ремонту цього «автобану». Бо люди із Лукашівки вимагають відновити знесену зупинку громадського транспорту в центрі села, облаштувати 2 додаткових пішохідних переходи і збудувати пішохідні доріжки вздовж мосту для проходу школярів, діток із батьками до дитсадку та власників ВРХ. Адже тиждень тому на мосту в Лукашівці дивом врятувались від трейлера із комбайном місцева мешканка Анна Заболотна із донькою Тетяною… І пошкоджений відбійник на цьому місці досі не відновлено дорожніми службами!
Блокування траси М12 в останній день липня вдалось уникнути шляхом перемовин між головою сільради Віктором Медяним, представником Вінницяоблавтодору Олександром Гонько, активом села та головою Літинської РДА Ярославом Чернегою.
– У села три вимоги до дорожніх служб, ОДА і Нацполіції – відновлення зупинки, два переходи і тротуари вздовж моста, де ледь не сталась трагедія із Анною і Тянею, – зазначив голова сільради Віктор Медяний. – Громада дала рівно місяць до 1 вересня часу дорожнім службам на усунення цих недоліків на трасі в межах села. Водночас, дорожні служби нам прислали відповідь, що частково роботи вони виконають до кінця 2018-го за умови додаткового фінансування. А щось із вказаного виконають уже в наступному 2019-му! Але люди хочуть жити комфортно і безпечно вже сьогодні, а тому були готової перекривати трасу… Ми попросили їх цього не робити! Але й 300 тисяч гривень на відновлення зупинки транспорту, яка тут була останні 5 років, у бюджеті села не має… Тому я запросив усі сторони конфлікту до клубу, аби кожен між поставити своє питання і почути вичерпні відповіді. Сподіваємось, що до 1 вересня більшість проблемних питань в селі вздовж траси будуть вирішені, інакше мами і бабусі наших школярів готові до акції протесту.
За жіноцтво Луканівки слово тримала Анна Заболотна:
– Ми вам даємо рівно місяць до 1 вересня, щоб там через міст можна було вести дітей в школу та садочок. Якщо тротуару не буде, то із Дня знань двічі на день зранку та в обід будемо на 30 хвилин перекривати трасу, аби кожна дитина живою дійшла до школи та додому, – зазначила жінка, яка тиждень тому ледь не загинула із донькою на проблемній ділянці траси. – І ніякі погрози про кримінальну відповідальність за перекриття нас не налякають! Бо як загине дитина із Лукашівки під колесами машин, то хто сяде на лаву підсудних?
В свою чергу начальник ВТК Вінницяоблавтодору запевнив селян, що їхні проблеми реально виконати в стислі терміни за умови погодження із Нацполіцією:
– Роботи на цій ділянці не закінчено! Дещо справді було відсутнє у проекті та ваша зупинка у нас вважалась незаконною…, – заявив Олександр Гонько. – Тому ми попрацюємо над вашими вимогами і виправимо те, що можна виправити. Також хочу додати, що ми маємо змонтувати додаткові 17 веж освітлення, дорожні знаки та смуги перед пішохідними переходами згідно всіх стандартів. А хто і де хоче переводити корову через трасу де йому зручно, то це питання не до мене…
Після години суперечок і запитань громада села і «гості» погодились зустрітись вже напередодні 1 вересня і перевірити виконання обіцянок влади та дорожників.
А тротуари? Ніхто не каже, що вони є лише в кінці села. Значна частина дороги вздовж села без тротуарів. Як ходити до зупинки, до магазину, до медпункту? Щоб перейти дорогу, вийшовши з автобуса біля магазину, треба повернутися назад, пройти метрів 80- 100, а потім рухатися вперед. І таких “непродуманих дрібниць” багато… на жаль.
І місцями, якщо гарно придивитись, великогабаритні автомобілі почали свою справу про руйнацію нової дорого вже появились колії!
В с. Селище Літинського району,аналогічна ситуація.Як діти з батьками мають ходити до зупинки невідомо- напевно лоб в лоб з машинами,томущо як нам сказали тротуарної доріжки не передбачено(Все для людей(
В нашій державі народ має верховенство права!
Нажаль тільки такими методами можливо зворушити справу з місця.
Соромно.
Чомусь ще ксаверівка мовчить за тротуари!
Молодці, потрібно відстаювати свої права. Чому не обладнані пешохідні переходи належним чином? Дорога можливо зроблена за всіма нормами, а решта ні. Село пролягає вздовж траси, машини зазвичай “летять” на виликі швидкості. Що робити мешканцям цього села?