Організаторку туристичної організації «Кузня зеленого туризму «Видноколо» Віту Омельчук добре знають на Вінниччині, адже ця тендітна красуня влаштовує для земляків яскраві поїздки нашим краєм.

Її коханий Іоанн Приймак – засновник та отаман «Літинської козацької сотні імені Якова Гальчевського». Нещодавно пара влаштувала неймовірне весілля, де поєднала етно- та екостилі. Молодята кажуть, що пішли за покликом власного серця, проте їхня ідея дуже сподобалась рідним та друзям, тож вони залюбки її підтримали.

– З коханим ми познайомились у Літині, звідки родом хлопець. Тоді я працювала журналісткою й на запрошення місцевих приїхала в селище знімати розслідування. Іоанн як активний літинчанин допомагав у створенні сюжету, надавши коментарі та документи. Ще тоді між нами пролетіла іскорка, бо, крім роботи, ми почали говорити про сім’ю, після того як друзі переписувались у соцмережах, а через рік Ваня запросив знову у Літин знімати сюжет, — починає розмову Віта. — Тоді іскорка стала ще з більшою силою зростати та перетворилась у справжнє багаття. Знаєте, коханий підкорив моє серце своєю сміливістю, щирістю та, звичайно ж, козацькою вдачею. Він є еталоном сучасного козака: розумний і справедливий, завжди готовий боротися за добро. Я пишаюсь тим, що мій чоловік продовжує та прославляє козацький рід.

За словами дівчини, до весілля вони з Іоанном почали готуватися ще взимку. Щоправда, спочатку то були лише ідеї. А ось втілювати їх взялись уже за місяць до найважливішого свята у своєму житті. Місцем події обрали сад у рідному селі дівчини – Лозна Хмільницького району.

– Колись це був колгоспний садок, нині тут розташовано лише два подвір’я. Коли виходиш із хати, а навколо трави, яблуні та черешні – це справжня романтика. Усі декорації ми виготовляли самостійно, багато цікавих локацій допомогли створити мої рідні, за це їм щиро вдячні. Наші обручки красувалися у справжньому гніздечку, а кошти на хлопчика чи дівчинку ми збирали у мішечки, які пошили самі. Для цього викроїли обличчя, дівчинці зробили косички із віночком, хлопчику – чуба, — продовжує Віта. — На традиційному аукціоні замість пляшок із шампанським ми розігрували ляльки-мотанки. Букети нареченого й нареченої робили із колосся, калини та дубового гілля. Батько із братом виготовили невеличкий млин, фотозону і дуже файні гойдалки, з яких малеча не злазила упродовж всього весілля. Ми намагалися прикрасити кожну річ: використовували мішковину, мох, гілля та квіти. Із солом’яних тюків поробили дивани та крісла, а для музиків змайстрували хату з очерету. Арку теж робили із дерева, а декорували запашним сіном. На зрізі дуба зробили дошку побажань, де кожен гість міг написати декілька слів. Тепер вона висітиме у нашій оселі і буде нагадувати про цей щасливий день. Наше свято стало поєднанням етно- та екостилів. Усі гості були у вишиваночках, Ваня теж був у вишитій сорочці, а я у білому платті та віночку із польових квітів. Це було досить ефектно та сучасно.

Гуляли молодята весілля у «шалаші», який теж повністю декорували білою тканиною та природними матеріалами. Фон позаду молодих теж вирішили зробити нетиповим — це був уже їхній сімейний герб: щит із шаблею та ромашкою, який теж зробили самостійно. Ромашка — це символ ніжності, а шаблюка — козацького духу.

– На вечір ми запалили сотні ліхтариків та свічок, вони висіли на деревах та мерехтіли на пеньочках. Це виглядало так казково! Усім молодятам хочу побажати сміливості і сили втілити усі мрії на весіллі. Це виснажливо, проте дуже приємно, коли закохані роблять локації та весільні атрибути разом. Це хороша пам’ятка та безцінні хвилини творчості в тандемі, — каже новоспечене подружжя Приймак. — А ще бажаємо робити весілля у селі — це весело, яскраво, і тут є є українські традиції. Бо чимало людей вже й забулися, що то за феєрія — сільське весілля. Щодо бюджетної сторони, то наше весілля вийшло вдвічі дорожчим, аніж якби робили його у ресторані: ми все робили самостійно, чимало коштів пішло на витратні матеріали. Але це весілля, а не заробітки, тому воно того вартує. До того ж, усі ці речі тепер залишаться у нас, і ми обов’язково їх покажемо дітям та розповімо про своє казкове українське весілля.