На початку серпня у Франції відбувся чемпіонат Європи з класичного жиму лежачи серед жінок і чоловіків.

У змаганнях також взяв участь вінничанин, майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу Іван Чупринко. Він виборов звання чемпіона Європи і у ваговій категорії до 74 кг і вже у другій спробі встановив новий рекорд світу – 212,5 кг. Підготував нашого чемпіона тренер Вадим Мохник. Загалом нашій збірній вдалось здобути 15 нагород у Бордо.

Додамо, що Іван Чупринко родом із Одеси. Батька свого ніколи не бачив. Так сталось, що вихованням хлопця більше займалась бабуся з Крижопільського району. Після того дворічного хлопчика забрали до Брацлавської школи-інтернату. Там він і став захоплюватись спортом. На одному із змагань Ваня познайомився з тренером Вадимом Мохником. Двічі на тиждень їздив у Немирів тренуватись. Вищу освіту наш земляк здобував у педуніверситеті на факультеті фізичного виховання.

Всього в активі українського пауерліфтера та рекордсмена світу Івана Чупринка, який до того є членом збірної України, більше 10 світових рекордів у жимі лежачи. У 2016 році він став справжньою зіркою, адже на чемпіонаті світу з пауерліфтингу в Данії у ваговій категорії до 66 кг встановив новий рекорд — вижав вагу 241,5 кг. Іван займається на базі «Колос» у Вінниці і вже має своїх учнів, які захистили звання майстра спорту та мають перемоги на чемпіонатах світу. Йому із дружиною видали службову кімнату в гуртожитку. Не раз молоді люди звертались до Президента з проханням допомогти із житлом, проте досі – нічого. Можливо, після ще однієї блискавичної перемоги хтось із вінницької влади задумається над тим, як вирішити житлове питання Івана?!

Сергій Годун
Валентина Лісова