За словами людей, у райцентрі постійно сморід, жахливий стан повітря та екології. І керівництво заводу зі свого боку жодних дій не зробило задля вирішення проблеми.
– Даний спиртзавод після банкрутства та подальшої реконструкції запустили кілька років тому. Там випускають біоетанол для виробництва спиртовмісних моторних палив. Хоч і підприємство дало людям робочі місця, але біди нам додало набагато більше. Спиртовий завод неодноразово зливав отруйні відходи у річку Нетеку — орнітологічний заказник. На колір ця брага була, наче кава. Як наслідок — гинула риба. Досі пригадуємо, як зі слізьми на очах виймали з річки десятикілограмових мертвих товстолобів і коропів. Після того звернулись в управління екології, але перевірку там проводять лише з попередженням. Тому коли фахівці приїхали на місце, аналізи води були в нормі, — розповіли нам на «гарячу лінію» мешканці Тростянця. — Ситуація із кожним разом все погіршується. Неприємний запах, котрий доноситься із фільтрів фільтрації, відчувають не лише жителі Тростянця, а й Северинівки, Летківки, Буд… Люди стали більше хворіти, у дітей алергії, страждає риба та інша фауна. Вміст аміаку в річці перевищує норму в 14 разів. Підприємство сплачує копійчані штрафи. Назріває екологічна катастрофа. Нещодавно рідний район відвідував голова Вінницької ОДА Валерій Коровій. То у центрі селища під час офіційних заходів він не втримався та заявив: «Гарно зустрічаєте, як ви це все можете терпіти?»
За словами людей, кілька тижнів тому в Тростянці були проведені громадські слухання. Зібралось близько 200 людей, які вимагали у керівництва підприємства припинити роботу. Селяни погрожували навіть перекриттям робіт. На підтримку громади стала і голова селища Людмила Червонецька, яка неодноразово збирала комісії та шукала шляхи вирішення проблеми. Директор Тростянецького спиртзаводу Ігор Мариняк до цих пір так і не дав громаді конкретних відповідей як на питання людей, так і журналістів. Днями він має скласти план заходів вирішення проблеми та озвучити його громадськості. Крім того, повинен встановити біогазову установку чи переробляти відходи, а не вивозити на відкриті ділянки. Якщо ж цього не буде, кажуть екологи, роботу заводу можуть призупинити. Бо життя та здоров’я людей безцінне…
Віталіна Володимирова
https://trostvn.silrada.org/provedeno-doslidzhennya-atmosfernogo-povitrya/