Не один рік дивує фестиваль усіх своєю неповторністю і унікальністю. А цього разу під відкритим небом влаштували справжнє клембівське весілля. З усіма унікальними традиціями, як-от «підкидання подушок», стравами і піснями.

– Це було розкішно! — ділиться враженнями депутат обласної ради Людмила Головашич. — Доводилося мені бувати не на одному фестивалі, але такої душевності, як у Клембівці, не зустріла більше ніде. Я вперше тут, і враження незабутні. Це все реально народний ентузіазм, таланти! Нічого немає штучного, все –як живуть, так і святкують! Переконана, що такі свята неодмінно треба підтримувати.

А з самого початку, ще у 2009 році, фестиваль мав на меті прославляти унікальну клембівську вишивку (низь, котра однакова з обох боків) і майстринь, котрі створюють сорочки, відомі у всьому світі. Історики свідчать, що після першої загальноросійської текстильної виставки в Петербурзі у 1902 році вироби клембівських рукодільниць почали продавати в Англії, Німеччині та Данії.

І цього року сорочки були — з усіх куточків Вінниччини. Майоріли подільськими візерунками усіх історичних часів. А ще — рушники, скатертини, серветки, картини та вироби майстрів різних видів народного мистецтва. 120 майстрів приїхали до Клембівки. Традиційно запросили на свято колег-майстрів з сусідньої Молдови. Усіх учасників частували запашними короваями, а розважали під запальні пісні аматорських колективів та «народного кума» — народного артиста України Миколи Янченка.

Залишилися задоволеними всі: і гості, й організатори свята. І додали інтриги, пообіцявши, що вже наступного року фестиваль стане міжнародним.

Тетяна ВЕРБИЦЬКА