Рак молочної залози (РМЗ) у жінок посідає перше місце в структурі онкологічних захворювань і є однією з головних причин жіночої смертності в усьому світі. Безумовно, тільки раннє виявлення і адекватне лікування можуть стати реальними шляхами зниження смертності від РМЗ. Актуальність проблеми зумовила необхідність створення спеціального професійного співтовариства, що об’єднує провідних онкологів-мамологів з країн Європи, Азії. У 2010 р в Мілані під егідою Європейського інституту онкології і особисто професора Умберто Веронезі і Стефано Зурріда відбувся перший ініціює з’їзд Євразійського суспільства по боротьбі із захворюваннями молочної залози (EURAMA). Відомий вчений Умберто Веронези вніс величезний вклад в профілактику і лікування онкологічних захворювань, і зокрема раку молочної залози, він також був відомий як успішний політик — протягом декількох термінів очолював Міністерство охорони здоров’я Італії, був сенатором італійського парламенту.
Основна мета створення EURAMA полягає у виробленні та впровадженні в практичну охорону здоров’я країн-учасниць найефективніших, оптимальних методів діагностики і лікування раку молочної залози. Найбільш зручною формою реалізації цієї мети є проведення щорічного конгресу і майстер-класу.
Основна ідея EURAMA полягає в налагодженні тісних контактів з провідними онкологічними інститутами, клініками Європи та Азії, створення постійно діючої міжнародної школи, де можна буде ознайомитися з найсучаснішою інформацією про найбільш інноваційних методах лікування раку молочної залози.
Обмінятися досвідом зі своїми вінницькими колегами з’їхались кращі мамологи, онкологи та пластичні хірурги з 13 областей, а також з Італії, Швейцарії та Грузії.
Лікарі ділились передовим досвідом діагностування онкопатології та шукали можливі шляхи зниження рівня смертності цього захворювання.
Такого рівня захід проводиться у Вінниці вперше, завдяки зусиллям головного лікаря Подільського Регіонального Центру Онкології Володимра Шамрая та неабиякій підтримці EURAMA. Завдяки високому професійному рівню новоствореного мамологічного вінницького центру, який з березня провів 56 пластичних операцій молочної залози з використанням протезування, що є найкращим показником в Україні на сьогоднішній день. Саме тому до нашого міста і завітали представники EURAMA: професор Жак Берньє (Швейцарія) – президент Євро-Азійської асоціації захворювань молочної залози «Eurama»; професор Ріккардо Джованацці (Італія) – директор відділу грудної залози клініки Сан-Джерардо, професор Університету Мілано-Бікокка, Монца; професор Стефано Зурріда (Італія) – віце-президент Євро-Азійської асоціації захворювань молочної залози «Eurama»; професор загальної хірургії школи медицини Міланського університету, професор Європейської школи онкології, Мілан; Анікусько Микола Федорович (Україна) к.мед.н., завідувач мамологічного відділення Київського міського клінічного онкологічного центру, Київ; Жигулін Андрій Валентинович (Україна) – завідувач Центру сучасної мамології LISOD, Київ; пластичний хірург, професор, доктор медичних наук Василь Храпич та інші відомі пластичні хірурги та мамологи.
Відомий на всю Україну пластичний хірург, професор, доктор медичних наук Василь Храпач до Вінниці приїжджає досить часто. Він зазначив, що за часи головування Володимира ПРЦО змінився на краще, чого тільки вартує ремонт та новітня медична техніка, а також безпосередньо майстер-класс такого рівня. Тому він знайшов можливість бути саме тут, адже це важлива подія для усіх пластичних хірургів, тим більше що європейські спеціалісти перестали боятися нашої нестабільної ситуації в країні і все частіше виявляють бажання приїжджати з обміном досвідом.
Окрім теоретичної частини на учасників конференції чекала й практична: в секційну залу подавалась пряма відеотрансляція з операційної, де вінничанкам видаляли злоякісні пухлини та одразу ж робили пластику молочних залози з використанням імпланту.
Операцію «в ефірі» проводили в Україні вперше, а здійснювали її європейські мамологи, в присутності вінницьких лікарів,коментуючи при цьому весь процес для учасників конференції.
– Я спостерігав за операцією, яку виконували мої вінницькі та європейські колеги. Це дало змогу мені порівняти, що вміємо робити ми та чого потрібно ще навчитись. Онкологи повинні вчитись все життя. Кожного дня у світі онкології відбуваються якісь зміни, з’являються нові підходи в лікуванні, нові препарати… все це потрібно враховувати й практикувати. Тільки за останніх 20 років скільки змін відбулось: лікування раку перевернулось, буквально, з ніг на голову, це пов’язано з можливістю діагностувати патологію на ранніх стадіях, і добавити до цього ще й новітні методи лікування. Все це в сумі дає гарні результати. Я дуже радий, що беру сьогодні участь у цій конференції. Для мене це новий досвід, нові знання. – повідомив головний лікар Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру Андрій Русин.
Таким чином було проведено аж 4 операції. Пацієнтками стали онкохворі вінничанки, які потребували негайного оперативного втручання та не мали змоги самостійно забезпечити себе медикаментозним лікуванням та придбати імпланти. Вони дали згоду на проведення оперативних втручань в режимі «живої хірургії». Імплантатами та витратними матеріалами забезпечили фармацевтичні компанії.
За словами онкологів, така онкопластична та реконструктивна хірургія даватиме змогу жінкам виходити з онкодиспансеру після періоду лікування та реабілітації, повноцінними, а не інвалідами без молочних залоз, як це практикувалось раніше.
– Жінка на місці, в онкологічній клініці зможе завершити повний цикл лікування і вийти звідси повністю соціально та медично адаптованою. Тому що до цього, на жаль, більшість наших пацієнток, після лікування онкопатології, були змушені шукати пластичних хірургів. Таких реконструктивно-оперативних втручань, за пів року, в Вінницькому онкоцентрі було здійснено більше півсотні. Тепер ми маємо можливість проводити такі операції на базі центру. Але не забуваємо про навчання та передові технології. Тому ми й запрошуємо на майстер-класи провідних онкологів зі світовим ім’ям. Вчимося і практикуємо – зауважив головний лікар Подільського регіонального центру онкології Володимир Шамрай. – Щороку в Україні реєструється 16–18 тисяч випадків захворювання на рак молочної залози, з них близько 550 – у Вінницькій області. Але наша перемога в тому, що у 95 % пацієнтів ми діагностуємо рак на ранніх стадіях, коли можемо допомогти і допомагаємо.
Гості конференції залишились дуже задоволені проведеним заходом. Ця подія показала готовність до співпраці вінницьких лікарів з європрейськими провідними спеціалістами у різних галузях медицини.
Олена Анатолієва
Заказать seo в деталях продвижение сайтов с учётом тематики По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777 мы с удовольствием ответим на все интересующие вас вопросы…Анализ вашего интернет-проекта бесплатно
Позвоните мне, пожалуйста, по номеру 8 (495) 248-01-88 Виктория