– Річка брудна, з неї смердить. Від острова Сокілець до Новоселівки біля берегів тонни карасів та коропів. Загинули і раки, – розповідали тоді на «гарячу лінію» редакції селяни. — Щодо причин екологічної катастрофи, то їх тут чимало. Нещодавно тут обробляли поля сильним розчином гербіцидів, який міг потрапити до водойми. Люди погано почувались, у них з’явились задишка та нудота, проте до лікарні вони не звертались. Крім того, чимало нарікань і на роботу спиртзаводу та птахофабрики, котрі знаходяться неподалік. На місце НП виїжджали екологи та днями оприлюднили результати своєї перевірки.

– Ми провели дослідження патологічного матеріалу: однієї проби води з річки Південний Буг та ляща. При проведенні фізико-хімічних та хіміко-токсикологічних досліджень зразка води було встановлено, що вода у річці відповідає нормативним вимогам. При проведенні бактеріологічного дослідження однієї проби риби було виділено збудник аеромонозу — інфекційної хвороби багатьох риб, відома також як краснуха коропів та черевна водянка. А при повному паразитологічному дослідженні всіх екземплярів риби виявлено ураження зябрового апарату збудником діактілогірозу, – розповіли спеціалісти головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області. — Бактеріологічні дослідження зразка риби на чутливість до антибіотиків тривають. Також для повного вивчення ситуації до екологів приєднаються спеціалісти з Хмельницького.

Втім, місцеві мешканці підозрюють, що риба загинула не через інфекційні хвороби, а через розборки між браконьєрами, орендарями та промисловими підприємствами. Кажуть, що ця війна у Ладижині триває давно…

Валентина Лісова