Це найтриваліша відстань, яку доводилося без посадок долати «Мрії». Вже на місці наших льотчиків із оваціями зустрічали сотні людей. Після того вони вирушили на Гаваї та острів Гуам. Останній сильно постраждав від тайфуну, тому сюди українські льотчики доставили гуманітарну допомогу від американців. Наразі вони ще знаходяться у рейсі, тому подробиці обіцяють розповісти згодом…

Додамо, що Ан-225 «Мрія» створений Київським конструкторським бюро ім. Антонова. У даний час він існує в єдиному екземплярі та знаходиться в льотному стані і експлуатується компанією Antonov Airlines. На рахунку цього «залізного птаха» встановлення 463 авіаційних рекордів, із яких 240 — світових. Він абсолютний рекордсмен вантажопідйомності – 253,8 тонни, а його швидкість — 750-850 км на годину.

Командир корабля — льотчик-випробовувач Дмитро Вікторович Антонов. Наша газета першою розповіла про те, що серед 16 членів екіпажу літака, якого іноземці вже охрестили «Володарем небес», є наш земляк – вінничанин, гвардії полковник запасу Володимир Мазуренко. Вже 25 років він виконує польоти та забезпечує радіообмін і підтримує зв’язок між землею та екіпажем на літаках «Антонова»: АН-26, АН-12БК, АН-124 — «Руслан» та АН-225 — «Мрія» та літаках Іл-76 МД, Ту-134А. Має понад 9000 годин нальоту та 139 стрибків із парашутом.

У червні наш земляк повернувся із чергового рейсу, який, без перебільшення, можна назвати унікальним. Адже екіпажу «Мрії» вдалось облетіти навколо земної кулі вчетверте та «налітати» за місяць 91 годину. І ось не пройшло й трьох місяців, як українські пілоти вкотре вразили світ…

Вікторія Снігур