Наприклад, псевдооператор повідомляє власнику телефона про поганий зв’язок і просить змінити настройку мобільника. Для цього власника просять набрати комбінацію з кількох цифр. А за нею, виявляється, приховується послуга переведення грошей з рахунку на рахунок!
Немало здивувались співробітники цієї компанії, коли до них звернувся вінничанин з вимогою видати йому виграний ним приз. На підтвердження він продемонстрував SMS-ку: «Ваш номер виграв приз від національного оператора мобільного зв’язку… Передзвоніть за номером…». Пояснив, що за вказаним телефоном — до речі, цієї ж компанії — йому запропонували перерахувати 100 грн. і запевнили, що після отримання призу ця сума на його мобільному рахунку буде потроєна. Звичайно, ніякої акції ніхто не проводив, 100 грн. пропали. На гачок аферистів найчастіше потрапляють підлітки і люди похилого віку.
Абоненту дзвонять начебто з популярної FM-радіостанції і вітають з перемогою у конкурсі і виграшем призу — мобільного телефона. Його обіцяють підключити, треба тільки купити картку поповнення рахунку і продиктувати її номер. Або потенційній жертві приходить повідомлення про нову акцію — наприклад, безкоштовні дзвінки в інші міста, які йому треба обрати і відправити оператору номери кількох карточок поповнення рахунку. І все — ні призу, ні грошей!
Вкрадені суми бувають незначними, і люди просто мовчать про те, що стали жертвою обману. До того ж, sms-ки не можуть бути доказами. І виявити місце, звідки зловмисник їх розсилає, можна тільки приблизно.
– А що треба робити, коли приходить таке «привітання»?
– Я раджу тим вінничанам, хто отримує подібні повідомлення, не поспішати відразу купувати картку чи збирати гроші. Краще зв’язатись з офіційним представництвом оператора мобільного зв’язку і уточнити, чи проводяться акції. Якщо проводяться, то на яких умовах.