Та повідомлення від прес-центрів Служби безпеки України та прокуратури Вінницької області спричинили ефект бомби. Працівники спецслужби під процесуальним керівництвом обласної прокуратури викрили корупційний механізм отримання неправомірної вигоди посадовцями-залізничниками.

Прес-служби розповіли, що троє чиновників «Жмеринської дирекції залізничних перевезень» регіональної філії «Південно-Західна залізниця ПАТ «Українська залізниця» незаконно надавали переваги окремим логістичним компаніям для прискорення залізничних перевезень вантажу комерційних структур. Сума коштів за безперешкодну подачу одного залізничного вагона становила в середньому сто доларів США. Розрахунки здійснювались як із використанням банківських карткових рахунків, так і готівкою. Правоохоронці задокументували, що тільки протягом 2017 року зловмисники отримали майже два з половиною мільйони гривень.

Під час проведення санкціонованих слідчих дій за місцями роботи та проживання фігурантів справи правоохоронці вилучили документацію, банківські картки, записники, журнали обліку, листування, комп’ютерну техніку, які підтверджують здійснення посадовцями оборудок. І навіть паперові конверти з написаними конкретними сумами. Це свідчить про отримання хабарів «на руки».

Зловмисникам оголосили підозру, а згодом у Вінницькому міському суді обрали міри запобіжного заходу. Для виконувача обов’язків начальника Жмеринської дирекції залізничних перевезень прокурори вимагали перебування під вартою з можливістю внесення застави у розмірі одержаної неправомірної вигоди. Саме він приймав певні пропозиції від власників вантажів, надсилав повідомленням номер банківської картки, а потім у телефонному режимі надавав відповідні розпорядження своїм підлеглим. Протягом 2017 року на рахунок отримав 344 тисячі 900 гривень Втім, суд обрав для фігуранта справи домашній арешт з 23.00 до 05.00 год, пославшись на поважний вік підозрюваного, бездоганну репутацію, депутатське минуле та хронічні хвороби… У прокуратурі оскаржуватимуть таку ухвалу суду.

Провідний інженер цього ж підприємства перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом.

Третя підозрювана, перебуваючи на посаді заступника диспетчера Жмеринської дирекції залізничних перевезень, залучила до справи свою колегу. І обидві почергово отримували гроші на свої картки від власників вантажів. Тільки на її картку надійшла сума 1 мільйон 800 тисяч гривень. Суд визначив для неї міру запобіжного заходу — тримання під вартою з можливістю внести заставу у розмірі 140 тис. 960 грн. Не допомогли аргументи, що вона вдова і в неї на руках неповнолітня донька та мати.

Та до крапки у цій історії ще далеко. Правоохоронці проводять слідчі дії, встановлюють інших осіб, котрі були причетними до цих корупційних оборудок. Тому спокою у Жмеринці ще не буде.