– Вінницьким салом вже мало кого здивуєш, тому ми взяли на турфорум до Львова аж три метри сала! А щоб вже повністю доконати гастрономічний турбомонд – привезли із собою старовинний рецепт «Язик у вусі»!
І черга до нашого столу стояла «кілометрова»! Бо такого там ще не бачили і не їли… Тільки турки не куштували м’ясні делікатеси із Вінниці та брали виключно калину на пробу, — розповіла про презентацію на Галичині гастрогід Вінниччини Олена Павлова. – Скажу чесно, «Язик у вусі» шукали по всіх крафтових виробниках делікатесів по Вінниці, а знайшли у найковбаснішому магазині по 240 за кіло. І «комплект» вийшов десь на 300 грамів – тобто для піару смачної Вінниці вистачило 75 гривень. А історія цієї страви на Поділлі є дуже цікавою. Бо, як відомо, жінки люблять вухами, і тому язик по рецепту має бути бичачий… А вухо, відповідно, «жіноче»… Язик відварюємо і чистимо! А вухо добре чистимо, відварюємо і гарячим закручуємо… Якщо зберігати комплект у льоху, то він може зберігатись до півроку…
Цікаво, як селяни знаходили один одного, коли одні різали свиню із вухами, а інші бика із язиком? Але це вже інша історія… Бо саме такі рецепти і страви вирізняють нашу подільську кухню та зачаровують туристів. Я вже не кажу, як під три метри сала і «вухатий язик» йшли вінницькі наливки, сальна помазанка та «оселедці» із товстолоба…
Не дивно, що на нашу смакоту задивлялись ресторатори зі Львова, які вже давно подають у себе легендарне вінницьке сало… Не здивуюсь, якщо «язик із вухом» також дійдуть до кращих закладів міста Лева. А мені як вінничанці дуже хочеться, щоб таке подавали у нас по всій області у меню подільської кухні як смачні родзинки Вінниччини, які мають шанс на визнання по всьому світу.