Вчора, 13 листопада, відбувся екстрений Собор Української православної церкви Московського патріархату. На ньому церковні ієрархи ухвалили постанову, в якій назвали недійсним рішення Синоду Вселенського патріархату про визнання предстоятеля УПЦ КП Філарета і Української автокефальної православної церквами Макарія канонічними єпископами, а також відмовилися приєднуватися до єдиної помісної церкви.

Так от, митрополит Симеон єдиний не поставив під цією постановою свій підпис, незважаючи на тиск, який на нього чинили інші ієрархи. Сам митрополит своє рішення пояснив тим, що не згоден з розривом євхаристійного спілкування з Константинополем.

До слова, через проведення Собору в Києво-Печерській Лаврі була зірвана зустріч Петра Порошенка з ієрархами УПЦ МП в Українському домі. Втім, за даними LB.ua, закрита зустріч з президентом таки відбулася. На ній, повідомляє видання, були присутні щонайменше три ієрархи Московського патріархату – митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет і, власне, митрополит Вінницький і Барський Симеон.

Нагадаємо, експерти вважають, що митрополит Симеон може отримати  посаду очільника єдиної помісної православної церкви в Україні. У самій Вінницькій єпархії ці чутки коментують обережно, не підтверджуючи, але і не спростовуючи їх.