Відповідно до результатів, за Юлію Тимошенко готові віддати свої голоси 21% тих, хто визначився з вибором і має намір взяти участь в голосуванні. На другому місці з результатом в 11% – шоумен Володимир Зеленський. Чинний президент Петро Порошенко ділить 3 і 4 місце з Анатолієм Гриценком – їх готові підтримати по 10% українців. Впритул до них ідуть Юрій Бойко і Олег Ляшко (9% і 8% відповідно). Співак Святослав Вакарчук набере 6%, якщо піде на вибори.

А що таке рейтинги? Це тільки цифрове відображення підтримки політиків громадянами. Це лише результат, але до нього призводять конкретні дії політиків. Чому Порошенко, якого на виборах 2014 року підтримали 51% виборців, сьогодні ледве дотягує до 10%? Це відповідь людей на політику зубожіння, що проводилась за час правління цього президента. Люди не відчули позитиву реформ. Найгірше те, що багато українців починають відкрито говорити, що за часів правління Януковича жилося краще.

Після революції гідності було втрачено найголовніше – час. Влада, що виявилась слабкою, привела в Україну зовнішнє управління. Збільшується зовнішній борг, економіка суттєво не зростає, тарифи зростають, люди втікають з країни. Риба шукає, де глибше, а людина – де краще. Нажаль, політика діючої влади призвела до втрати віри громадян в Україну. Це ключовий результат та головний показник ефективності влади.

Із кожним днем українці все більше шукають, кого з політиків підтримати на президентських виборах 2019 року, аби цей вибір приніс результат. Вони розуміють всю відповідальність вибору та саме з цієї причини вивчають програми та політичний бекграунд кандидатів на пост Президента України. Сьогодні навіть аналітики не отримують повної інформації про програми кандидатів. Що вже казати про звичайних українців? Це є індикатором, що політики у більшості своїй не пропонують прорахованих планів розвитку. Окремі з них декламують гасла на кшталт: «Землю — селянам, фабрики -робітникам!», чи «Армія! Мова! Віра!», чи «Українська мова, кіно, пісня!». Але як це забезпечити – мало хто каже. Тому й такі рейтинги.

Абсолютно логічно, що Тимошенко об’єднує українців. Вона не лише не висловлює заяв, що розділяють українців, її Новий Курс направлений на об’єднання України. Тобто не на розрив, а на зшивання держави. Це саме те, що сьогодні необхідно країні. Важливо, що лише Тимошенко сьогодні презентує комплексну, багаторівневу прораховану програму дій, яку можна реалізувати.

Тимошенко тримає першість в усіх регіонах окрім Донецької області. Але показове навіть не це. Соціологічне дослідження доводить, що в другому турі Тимошенко перемагає будь-якого опонента, а Порошенко у другому турі програє усім. Звісно, у тому випадку, якщо Порошенко взагалі дійде до другого туру.

Новий Курс можна пояснити на прикладі багатошарового пирога: Новий суспільний договір та Нова народна конституція – це основа, базовий корж. Він створює баланс між державою та громадянином, а також наводить лад у державному управлінні. Це основа для усіх наступних шарів цього пирога. Другим шаром є Новий економічний курс України, який є фінансовим забезпеченням усіх змін. Це програма реформування економіки, збільшення доходів громадян, збільшення доходів від експорту. Реалізація Нового економічного курсу можлива тільки за умови впровадження нової конституції та нового суспільного договору. Третім шаром цього умовного пирога є Нова стратегія миру та безпеки. Вона може бути впроваджена тільки за умови дії правил (нова конституція) та фінансового забезпечення (новий економічний курс). І найвищим щаблем Нового курсу України є соціальна політика, інфраструктура, екосистема життєдіяльності людини. Це комплексна програма дій, алгоритм змін життя. Новий курс України, ініційований Юлією Тимошенко – єдина дієва та прорахована сьогодні політична програма, спрямована у майбутнє. Через це і рейтинги ростуть.

Опоненти Тимошенко вже заявляють, що таке стрімке зростання її підтримки пояснюється збільшенням тарифів. Насправді ж дослідження проводилось ще до підняття тарифів, а отже, це не могло вплинути на показники підтримки Тимошенко чи інших політиків.

Сергій Биков,
Голова аналітичного центру «ІНПОЛІТ»

Зображення клікабельне.