Генерал російського МВС і зовнішньої розвідки Російської Федерації Олександр Прокопчук – уродженець Житомира, 21 листопада не став головою Інтерполу. Олександр Прокопчук програв всі три тури голосування. У першому турі голосування представник Південної Кореї отримав 60,5% голосів, росіянин Прокопчук – 39,5%. У другому турі за Кім Чон Яна проголосували 60,4%, за Прокопчука – 39,6%. У третьому турі Кім Чон Ян набрав 62,3% голосів, Прокопчук – 37,7%.
І президентом Інтерполу став Кім Чен Ян з Кореї, якого обрали на виборах. Про це повідомляє сайт Інтерполу.
– Делегати, присутні на Генеральній асамблеї Інтерполу, обрали Кім Чен Яна з Республіки Корея новим президентом Організації”, – йдеться в повідомленні.
Наш світ сьогодні стикається з безпрецедентними змінами, які становлять величезні проблеми для суспільної безпеки і збереження. Щоб подолати їх, нам потрібне чітке бачення: нам потрібно побудувати міст до майбутнього”, – зяавив новий глава Інтерполу. Кім Чен Ян очолюватиме організацію два наступні роки.
За даними українських правоохоронців, Прокопчук є кадровим співробітником російської розвідки, інфільтрованої в Інтерпол.
Також днями стало відомо, що молодший брат кандидата з РФ на пост глави Інтерполу представляє Україну в ОБСЄ. Бо Прокопчук Ігор Васильович, молодший рідний брат кандидата на посаду глави Інтерполу генерал-майора російської поліції Олександра Васильовича Прокопчука, вже 10,5 років очолює постійне представництво України при міжнародних організаціях у Відні.
“Офіційні органи, причетні до призначення Прокопчука-молодшого до Відня, поки коментарів не дають. Однак, за даними DT.UA, інформація про родинні зв’язки Ігоря Прокопчука та Олександра Прокопчука на поточний момент перевіряється. Хоча викликає здивування, що така перевірка не була проведена раніше, під час призначення дипломата на високий державний пост”, – йдеться в матеріалі.
Журналісти уточнюють, що багато хто з колег відзначає помітну зовнішню схожість Ігоря та Олександра Прокопчуків і обидва Прокопчука закінчили Київський державний університет ім.Т.Шевченка. У біографії Ігоря Прокопчука, що розміщена на сайті диппредставництва, зазначено, що народився він у Житомирській області. Вікіпедія батьківщиною Олександра Прокопчука називає Україну, а місцем початку кар’єри – Житомирський обком комсомолу.
“Колеги характеризують Прокопчука-молодшого як висококласного професіонала, обізнаного і дисциплінованого, не схильного публічно обговорювати свої політичні переконання. При цьому колеги не помічали за ним проросійських поглядів і стверджують, що Ігоря Прокопчука цінують і поважають як в ОБСЄ (у Відні), так і в центральному апараті МЗС. За свідченням українських дипломатів, він сумлінно відстоює інтереси України в ОБСЄ. Однак у його колег викликало здивування те, що його діти ще не так давно (уже в розпал російсько-української війни) відвідували школу при посольстві РФ”, – пише видання.
У той же час співрозмовники видання підкреслюють, що після всіх необхідних перевірок необхідно приймати зважені рішення. Історія Прокопчука показує, як тісно раніше були пов’язані Україна і Росія.
“Україна має бути пильна під час призначень, але і обережна під час прийняття рішень про звільнення, щоб не втратити професіоналів і щирих патріотів, чиєю єдиною “темною плямою на біографії” можуть виявитися родичі за кордоном”, – заявив один зі співрозмовників.
його діти ще не так давно (уже в розпал російсько-української війни) відвідували школу при посольстві РФ”, дети всех дипломатов из стран СНГ и некоторых других, во всех странах, посещают школы при посольстве РФ, и это не секрет, не многие страны позволят содержать школы