26 листопада  підозрюваний у незаконному збагаченні та відмиванні коштів колишній в. о. голови фіскальної служби вінничанин Мирослав Продан на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що повернувся до Києва. Зокрема, він написав:

– Щойно повернувся до Києва.

Курс лікування видався складним. Три хірургічні втручання під наркозом. Щиро дякую лікарям баварської клініки Bayreuth та особисто головному лікарю доктору Оліверу Понзелю. Діагноз українських спеціалістів, до яких неодноразово звертався, виявився частково помилковим. І лише завдяки професіоналізму німецьких фахівців вдалось знайти справжню причину хронічного захворювання та призначити відповідне лікування. Лікування ще триває, але тепер не мушу перебувати у медичному закладі.

Підтвердження з клініки стосовно захворювання передані у САП. Сподіваюсь, не доведеться нікого переконувати, що найбільша та найвідоміша державна клініка Баварії нічого не вигадала.

Хочу зазначити, що відкладав операцію впродовж п`яти років. Часу на здоров`я постійно не вистачало. Витрачати кілька днів відпустки на перебування у лікарні завжди було шкода. Вважав, що краще провести вільний час з дочкою та родиною. Після звільнення з посади у ДФС нарешті з`явилась можливість зайнятись проблемою, яка вже встигла перейти у хронічну стадію.

На жаль, моїм лікування за кордоном цинічно скористались. Я декілька місяців пропонував ГПУ та САП узяти свідчення у мене. Хто, запитую, заважав проводити слідчі дії, надсилати повістки, вручати підозру ще в липні, серпні, вересні, жовтні? Чого ви чекали, якщо мали на руках доказову базу?

А ось тому і чекали, бо ніякої доказової бази нема. Чекали зручної нагоди, щоб розкрутити гучний скандал і на тлі істерії та спекуляцій оголосити мене злочинцем.

Спочатку створили враження, нібито я виїхав, злякавшись повісток. Хоча це абсолютна брехня. Я виїхав за кордон на законних підставах. Перша повістка зареєстрована в ГПУ 6 листопада, а 5-го я вже був у Німеччині. Потім вони вкинули у ЗМІ фейкову «переписку Продана з довіреною особою». Щоправда, ніяк не можуть пояснити, як її отримали. Адже смартфони в мене ніхто не вилучав. І версії щоразу все більш абсурдні. Звісно, вважати «переписку» доказом – це смішно. «Неозброєним оком» можна побачити, що це – фейк. Імітувати переписку у месенджері не складно.

Якщо уявити, що хтось дійсно отримав доступ до смартфону керівника ДФС, побачивши, з чим інколи звертаються до нього деякі політики та державні діячі, наслідки, повірте, були б абсолютно іншими.

Кому і навіщо фабрикувати докази, паплюжити моє ім`я та створювати мені проблеми? Замовників я називав іще рік тому, коли ДФС заблокувала найбільш потужну контрабандну схему, яка діяла на той час. Замовники – це потужні контрабандні клани, зрощені з високопосадовцями, правоохоронцями, політиками. Крок за кроком ми перекрили їм можливості отримувати мільярдні корупційні прибутки. Справа проти мене – це їхня відповідь. Іще рік тому мене попереджали, що така «відповідь» обов’язково буде.

Але ці люди прорахувались. Я повернувся, а цього вони й не очікували. І рано чи пізно я доведу свою правоту.

Нагадаємо, 15 листопада Мирослав Продан не з’явився на виклик для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні. Там також наголосили, що опубліковані Проданом у Facebook заяви про перебування за кордоном на лікуванні “не знайшли свого підтвердження у передбачений кримінальним процесуальним законом спосіб”. Перед цим Продан повідомляв, що він планово відбув на медичні огляди до Німеччини. 16 листопада САП заочно оголосила підозру Мирославу Продану. 22 листопада Мирослав Продан повідомив, що повертається в Україну після лікування.