Ми так багато розповідаємо про те, як негідники знищують наші ліси, що навіть не помічаємо, як лісники щороку їх насаджують знову.
Варто зазначити, що 70% лісів Вінниччини – рукотворні діброви. Так от, для створення нових лісів держпідприємства лісового господарства області щороку вирощують 12–15 мільйонів сіянців та саджанців більш як 60 видів деревних порід та чагарників, більше 500 тисяч штук декоративних деревних та чагарникових порід.
Протягом останніх 9 місяців держлісгоспи створили на землях держлісфонду 1043 га лісових культур на землях, не придатних для ведення сільського господарства, — 85 га захисних насаджень. На ведення лісового та мисливського господарства направлено 481 млн грн. власних коштів.
У часи, коли ліс гине від короїдів, лісники думають про підвищення продуктивності та цінності лісів, введення до їх складу посухостійких порід: горіха чорного, модрини європейської, ялиці білої, псевдотсуги, береки лікувальної, груші, черешні.
А ще — 113 805 кг жолудя дуба (з них – 11 690 кг дуба червоного) заготовили цієї осені держлісгоспи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. 83 відсотки заготовлено за рахунок постійних лісонасіннєвих ділянок. І для того, аби зберегти підготовлене до посіву насіння дуба, у Вінницькому лісгоспі придбали першу в області спеціальну холодильну установку.
Щоправда, поки юні саджанці перетворяться на повноцінний ліс, потрібні десятиліття. А люди нищать дерева щодня і в значно більших обсягах.
Ілона ВАЛЬТЕР