Пристрасті у Ковалівці Немирівського району через них розгорілись не на жарт. З купою документів у редакцію звернувся Михайло Кошуба, номінальний власник цієї нерухомості.

– Ось рішення зборів спілки співвласників майнових паїв СТОВ «Ковалівка» про передачу мені корівників із залишковою вартістю 7200 грн., ось акт прийому-передачі і, відповідно, майновий сертифікат від 14.04.2010. Що ще треба? Два місяці тому я подав у сільраду заяву про присвоєння поштової адреси цим двом корівникам по вул. Рубанського, але відповіді досі нема! Відписка, що, мовляв, про винесене рішення вам буде повідомлено додатково, — це не відповідь! — гнівно скаржився Михайло Кошуба. — У мене є молокоцех, я хочу відновити корівники, організувати відгодівлю ВРХ до 600 голів, дати роботу 20-ти сільським людям. Але техпаспорт майбутнього будівництва не оформиш у БТІ, якщо немає поштової адреси. Сільрада, я вважаю, спеціально тягне з відповіддю, бо намірилась віддати цей гектар землі із розваленими корівниками іншим підприємцям, а точніше — олігархам з району! Поряд на такій же ділянці ніяких будівель взагалі немає, а адресу присвоїли. Чому ж мені не дають?

При обстеженні на місці виявилась сумна картина багаторічної безгосподарності. Спірна ділянка заросла такими непролазними хащами, чагарниками, що серед них майже не видно залишків глинобитних стін колишніх корівників. Втім, як прорахував Михайло Кошуба, активна праця і вкладені кошти дозволять йому за три-чотири місяці звести нові приміщення і почати відгодівлю телят. Частина жителів Ковалівки, серед них і депутат сільської ради, підтримали ці плани.

– Коріння цього «сир-бору» тягнуться з давніх-давен, — поділилась місцева жителька Тетяна Михайлівна. — У 70-80-х роках, коли був колгосп, весь комплекс був під одним номером. А після розпаювання на кожну ділянку знадобилась окрема адреса. Комусь її дають, а комусь — ні! Люди бачать, що сільський голова Віктор Верховод ворогує з Михайлом Кошубою, тому і гальмує всі його бізнесові справи.

Але в адміністрації села були зовсім інші думки. У зв’язку з воєнним станом сільського голову Ковалівки викликали у Вінницю, а юриста направили на військові збори. «На хозяйстві» залишився секретар Віталій Соколов.

– Зараз Ковалівка — центр ОТГ, ми об’єднались із Сподахівською, Головеньківською, Обідянською і Воловодівською сільськими радами. Звичайно, плата за оренду комунальної землі нам дуже потрібна. Проект рішення про присвоєння поштової адреси цим корівникам на сайті Ковалівської ОТГ вже є. Та поставити його в порядок денний виконкому може лише сільський голова. Тільки він вирішує, чи достатньо вивчене питання, чи ні. Тут без консультацій юриста і архітектора не обійдеться, — пояснив Віталій Соколов.

Із Віктором Верховодом, сільським головою Ковалівки, довелось спілкуватись телефоном.

– Згідно із законом Кошуба мав платити за оренду цієї ділянки. Чому він цього не робив багато років? Чому просить поштову адресу на корівники №2 і №3, яких і в помині немає, одні підмурки лишились? Хай пише заяву на підмурки, тоді дамо адресу. Але поряд є фірма, де працюють наші ковалівчани. Як тільки вона захотіла розширитись за рахунок цих закинутих земель — ось тут відразу і знайшовся Кошуба із своєю власністю! — у свою чергу, обурювався Віктор Верховод. — Я говорю від імені нашої небагатої громади — ми хочемо за законом віддати цю землю в оренду через аукціон, отримувати прибутки для ОТГ, а не давати її для чиєїсь особистої вигоди.

– Чому в Ковалівці стільки розвалених, занедбаних будівель?

– Це вина «прихватизаторів», в тому числі і Михайла Кошуби, який скупив майнові паї, ніякого виробництва не запускав, а просто перепродав консервний, цегельний заводи та ін. Я подав на нього до суду, щоб змусити платити всі законні податки. А щодо корівників… Запросимо архітектора, юриста, землевпорядника, створимо комісію по цьому питанню і приймемо колегіальне рішення.

Володимир Гонтар, адвокат Михайла Кошуби, заявив, що в разі відмови у наданні поштової адреси буде подавати судовий позов.