Відвар із вдалого поєднання лікарських трав допоможе зміцнити судини, особливо це актуально для хворих на діабет і вегето-судинну дистонію, а також для всіх тих, кого мучать головні болі від перенапруги та стресу.

Рецепт: змішати у рівних пропорціях пустирник, звіробій, коріння валеріани та листя меліси. 2 ст. ложки суміші залити 300 мл окропу, настоювати протягом 30 хв., процідити. Приймати по 100 мл 3 рази на день за 30 хв. до їжі. Курс — один тиждень. Повторити через місяць.

– Пустирник зніме спазм судин, а також допоможе заспокоїти нервову систему, нормалізувати серцевий ритм, знизити артеріальний тиск і рівень холестерину в крові.

– Звіробій допомагає відновити пошкоджені тканини, нормалізувати сон, підвищити працездатність, поєднання звіробою і меліси допомагає нервовій системі зосередитися на вирішенні складних завдань.

– Валеріана застосовується при збудливості нервової системи, проблемах зі сном, судинних спазмах, підвищеному тиску, головному болю і при загальних порушеннях роботи нервової системи, викликаних стресами і розладами.

– Меліса має виражену заспокійливу дію, крім того, вона прекрасний спазмолітик, допомагає нормалізувати роботу серцево-судинної системи і сон.