21 грудня на фінальній сесії Вінницької міської ради в 2018-му році мер Вінниці Сергій Моргунов прозвітував перед громадою і депутатами по цьогоріч реалізованих проектах… Також міський голова напередодні новорічних свят оприлюднив плани розвитку Вінницької міської ОТГ і перспективи розвитку найкомфортнішого міста України на 2019 рік.
– Я дякую кожному вінничанину за наш спільний результат і успіх – здобуття 4-й рік поспіль звання найкомфортнішого міста України! Здобути це визнання було нелегко, але ще важче — втримати цей результат і таку високу планку. І якщо ми спільно отримуємо такий результат чотири роки поспіль, значить, територіальна громада Вінниці йде правильним напрямком – комфортного, сучасного, європейського міста, — зазначив під час звіту Сергій Моргунов. – Бо за результатами опитування, яке проводив Міжнародний республіканський інститут, вінничани вкотре підтвердили високий статус Вінниці як сучасного, європейського, комфортного для життя, навчання, роботи та бізнесу міста. Це результат роботи нашої команди та кожного члена територіальної громади. Вітаю! І дякую за роботу!
Міський голова Вінниці на сесії протягом 80 хвилин чітко і по пунктах назвав головні складові успіху міста у 2018 році. А ще оприлюднив масштабні плани на новий 2019-й рік із 1-мільярдною реконструкцією аеропорту «Вінниця» за фінансової підтримки уряду, відкриттям нових виробництв із створенням тисяч робочих місць, запуском е-квитка у міському транспорті, інтеграцією уже колишнього селища Десни в інфраструктуру міста, будівництвом дитячих садочків, Індустріального парку та презентацією нового бренду міста Вінниці!
Загалом головні 5 пріоритетів Стратегії «Вінниця-2020» – це: «Сильна громада», «Економіка», «Інфраструктура», «Соціальне життя» та «Просторовий розвиток».
Сильна громада – 2019
– Ми плануємо затвердити Концепцію інтегрованого розвитку м. Вінниці-2030, а саме провести паспортизацію проектів і створити базовий план реалізації Концепції і в 2019 році затвердити Концепцію в повному обсязі, — розповів міський голова. — Будемо здійснювати подальшу інтеграцію громади Десни в міське середовище, а саме – освіти, охорони здоров’я, інфраструктури, розвиток транспорту, будівництво, ремонт доріг, утеплення будинків. За один рік ми це не зробимо, але освіта, охорона здоров’я і транспорт повинні вирішити в 2019 році.
Серйозне завдання на новий рік – запровадження системи е-квитка в міському громадському транспорті! Для цього встановимо на 580 одиницях транспорту відповідне обладнання і відкриємо 550 точок продажу е-карток + 50 електронних табло на зупинках. До кінця 2019 року ми повинні повністю завершити цю роботу в муніципальному транспорті та вагонах приватних перевізників.
Економіка – 2019
– У 2019 році нам необхідно затвердити Концепцію розвитку Вінницького інноваційно-технологічного парку, створення і відкриття основних його компонентів. У майбутньому на території колишніх приміщень заводу «Кристал» плануємо створити сам інноваційно-технологічний парк, площею 6 тис. кв. м, де буде створено до 1 тисячі робочих місць.
Серед нових виробничих потужностей — початок 2-ї черги заводу з виробництва холодильного обладнання компанії UBC Group і подальше розширення діяльності ДП «Електричні системи» для автомобілів «Мерседес».
Окремої уваги заслуговує запуск у Вінниці в 2019-му першої черги заводу з виробництва сонячних панелей ТОВ «НЕСС ЕСТЕЙТ» — ця компанія входить до 20 найуспішніших в Україні.
І наймасштабніший проект нового року — початок реконструкції злітно-посадкової смуги та загалом міжнародного аеропорту «Вінниця». Адже цей проект попередньо оцінюється в 1 мільярд гривень! Всі ви розумієте, що думати про майбутнє без розвитку авіасполучення із містами Європи та туризму нині неможливо. Вже виготовлено проектну документацію по аеропорту, і Кабмін виділяє на цей проект 500 мільйонів гривень, — зазначив Моргунов.
Інфраструктура – 2019
– На головній вулиці Вінниці хочемо з’єднати ділянками трамвайних колій за технологією «оксамитового шляху» від 2-ї школи до Вінницького торгового університету та від поштамту до центрального мосту. Проект подаємо на підтримку Державного фонду регіонального розвитку.
У співпраці зі Службою автомобільних доріг у Вінницькій області завершимо реконструкцію останнього виїзду у Вінницю – з боку Луки-Мелешківської: від Тиврівського шосе до Московської. Наступний етап, у 2020 році – до вулиці Брацлавської.
Місто в 2019-му має придбати ще один земснаряд та баржу для вивезення мулу, щоб можна було якісно очищати Південний Буг, — розповів мер.
Соціальне життя – 2019
– У Вінниці будуються 4 дитячих садки за рахунок інвесторів. У 2019 році плануємо завершити будівництво двох ДНЗ на вулицях Трамвайна та Замостянська, загалом на 9 нових груп.
Завершити термомодернізацію шкіл №8 та №17. І ІІ етап програми «Якісна вода – здорові діти» — встановити системи очищення води у всіх садках. Також 2019-го буде закінчена програма по встановленню пароконвектоматів у дитсадках. І ніяких коштів на їхній монтаж із батьків збирати не будуть. А хто буде збирати – ми їх звільнимо! — зауважив Сергій Моргунов.
Буде продовжено будівництво школи на Поділлі, яку в планах відкрити 2020 року.
Амбітне завдання – завершення будівництва нового корпусу лікарні швидкої допомоги.
Просторовий розвиток – 2019
– Плани на 2019-й – завершити реконструкцію вулиці Замостянської за підтримки Державного фонду регіонального розвитку, — розповів мер Вінниці. – Також планується ремонт зони відпочинку навколо озера на вулиці Максимовича.
По розвитку парку «Хімік» розробимо проектно-кошторисну документацію, і розпочнеться перший етап робіт. Хочу подякувати нашим німецьким партнерам, які готові виділити в рамках реалізації цього демопроекту 50 тис. євро, аналогічний вклад буде і від ВМР.
Ще один масштабний проект «Вінницька миля» — це розвиток і нове обличчя фактично всієї вулиці Коцюбинського.
Важливе значення для розвитку мікрорайону Тяжилів матиме будівництво вантового мосту через залізничні колії – між вулицями Академіка Янгеля і Ватутіна. Цей міст покращить комунікацію між мікрорайонами Тяжилів і Замостя, розвантажить Брацлавську і дасть поштовх до розвитку економічного потенціалу промислових зон на Тяжилові.
Варто зазначити, що звіт міського голови 21 грудня був затверджений депутатами ВМР одноголосно.