Про свої пологи в Маямі відома майданівка та доброволець батальйону Марія Бурлаєва (Вітер) розповіла нашому кореспонденту.
– Ми з чоловіком полетіли в Штати по його роботі, а заразом вже й вирішили відпочити у Маямі. Пробувши там деякий час, ознайомившись з місцевістю, їхніми послугами, у тому числі й медичними, вирішили тут народжувати, — розповідає Марія.
– А як обирали клініку, лікаря на пологи?
– Лікарів там небагато, але їхні імена відомі по всьому світу, бо до них приїздять народжувати з усіх куточків світу. Найбільше чулися прізвища Масляк і Матар. Поцікавилися відгуками про кожного і вирішили поїхати на консультацію до Набіля Матара. Він з Єгипту, але християнин, у молоді роки навчався в Америці і одружився з американкою. Чому я вирішила між Масляк і Матаром обрати останнього? Тому що Масляк — лікар з України, Івано-Франківська, а як приймають пологи українські лікарі – я вже знаю… А ось з іноземцем народжувати було цікавіше.
– А твій лікар приймав пологи у якихось місцевих чи європейських зірок?
– На стінах його офісу дуже багато фото з малюками та їхніми батьками. На фото була Дженніфер Лопез, Камерон Діаз, Бейонсі, дуже багато російських акторів та співаків — Сергій Безруков, Алсу….
– Що із американських медичних послуг сподобалось, а що ні?
– Саме послуги дуже суттєво відрізняються від українських! Коли мене привезли у госпіталь, нас зустріли медсестри, посадили мене у крісло і повезли на 2-й поверх, дорогою веселили мене, щоб я не хвилювалася. Завели відразу в пологову залу — це така величезна палата, в ній 3 великих комп’ютерних екрани – один для дитини, увесь час спостерігають за станом немовляти, дві камери направлені на породіллю і третя – на обладнання. Був телевізор великий, свій душ і туалет. Мене вразило ліжко, воно величезне! На ньому я провела усі пологи — коли йшли перейми, я лежала, а коли вже прийшов час народжувати, воно трансформувалося у пологове крісло. Одразу під’їхали всі необхідні столики з потрібними речами для лікаря. Під час переймів від мене не відходили медсестри. Лікар мій прийшов тільки на самі пологи, вони йому зателефонували – і він за 7 хвилин прибіг. Біля мене увесь час було семеро дівчат, у кожної своя робота — хтось носив воду, хтось судно, хтось міняв пелюшки… І, звичайно, чоловік був теж поруч. До речі, без бахіл і без халата! Там все просто і все можна! Він усе знімав на відео. У пологовій палаті для нього були крісло і столик. Для дитинки — спеціальний бокс з теплою лампою. Уваги до нас було аж занадто багато! Пологи приймали восьмеро!
Народила благополучно! Лікар мене хвалив, бо я відмовилася від епідуральної анестезії, яка входила в контракт і коштує 800$, ці гроші нам повернули.
Донечка з’явилася на світ у дуже сприятливий час — 18.10.2018 року о 18.18 хв. Вага 3500 грамів та 54 сантиметри на зріст. Назвали її Алісою, на англійській манер – Еліс. Доньку виклали мені на живіт, пуповину не перерізали 30 хв., приклали зразу до грудей, потім забрали на обстеження.
Поки я відпочивала, мені принесли смачний обід – бульйон, салат, гамбургер, різні соки… Я була шокована, адже в Україні годуючих матусь «садять» на строгу дієту, а тут таке меню!
Потім перевели на 5-й поверх, де дали можливість побути лише своєю сім’єю. За два дні нас обслуговувало 18 людей персоналу! Мене і Алісу доглядали так, що я вже дратувалася, і вони подумали, що в мене стрес… Мені робили розслабляючий масаж, цілували, щоб я не нервувала… Так у них заведено піклуватися про породіллю і малюка!
Перед випискою на 3-й день у мене був екзамен з материнства. Якби я його не здала, прийшла б жінка, яка мене вчила б, доглядати за новонародженою дитиною. Здивували нас і бебі-бокси — це сім упаковок підгузків, одяг, пелюшки, гігієна для дитини, для мене теж купа всього — халат, сорочка для мами, підкладки в бюстгалтер, бюстгалтери, одіяло, засоби догляду – море усього! Ми 3 дорожні сумки з лікарні напакували!
Виписали за 10 хв. Дуже дбають про безпеку дитини, тому без спеціального автокрісла для малечі не дозволяють виїхати.
Хочу ще відзначити, що такий догляд мали не лише я з Алісою, не менше уваги було й до нашого тата. Він завжди був поруч, турбувався за мене і доньку. Тому і для нього в лікарні були неабиякі умови – і окреме місце для відпочинку, і триразове харчування, як у ресторані!
Насправді, народжувати в Америці дуже круто і не дорожче, ніж у крутій клініці Києва. Сюди приїжджають багато росіян, та й українців, народжувати. Цікаво, що росіяни в Америці не вважають себе росіянами, а б’ють себе в груди, що вони вже американці давно і від Росії відхрещуються, називають свою батьківщину «страною тирана».
– А чому говорять, що Трамп хоче припинити «пологовий туризм» в Америці?
– Не думаю, що можливо таке заборонити, тим паче в Америці це прописано на законодавчому рівні, навіть у їхній Конституції згадується ця норма. Коли Трамп почав вести мову про заборону, то з’явилася легенда, що наче йому приснився сон, що російський «младєнєц», народжений у США, стане в майбутньому президентом Америки…
– Ти не боїшся, що тебе — відому майданівку та добровольця батальйону «Донбас» — після американських пологів звинуватять у зраді, непатріотизмі?
– Я і мій чоловік — співзасновник батальйону «Донбас» — свій патріотизм та відданість Україні довели у 2014 р. на фронті. Ми тоді навіть не думали за якісь привілеї від держави. Не знали навіть, чи виживемо… Лише через 4 роки у суді я змогла добитися статусу УБД. Хоча ні мені, ні чоловікові не потрібні якісь «подачки». Ми це зробили заради дітей. Аліса моя — українка! Так, у неї свідоцтво про народження американське, але тільки у 14 років, коли буде отримувати паспорт, зможе самостійно обрати громадянство. А ми докладемо усіх зусиль, щоб вона любила свою Україну! З пелюшок спілкуємося з нею виключно українською, хоча тато наш російськомовний.
“Чому я вирішила між Масляк і Матаром обрати останнього? Тому що Масляк — лікар з України, Івано-Франківська, а як приймають пологи українські лікарі – я вже знаю… А ось з іноземцем народжувати було цікавіше.” Ці слова характеризують людину – жлобиха….