Три роки за 30 кілометрів від Вінниці — у Приборівці — йде справжня «війна» за фронтові гектари для атовців, які вони буцімто отримали після ДАП та інших битв.

Але цій «битві» за приборівські гектари із посадовцями та місцевою громадою кінця і краю не видно! Тому напередодні новорічних свят ветерани вкотре прийшли на прийом до керівника Держгеокадастру Вінниччини Юрія Козака. І годину за присутності преси атовці розбирались у правдах і версіях по ділянках під Приборівкою. Бо раптом виявилось, що в земельному конфлікті із громадою села спливли нові «кримінальні» гравці, які без жодного дозволу розорали державні 26 гектарів! І чхати вони хотіли на 28 фронтовиків та селян сусідньої Приборівки…

Три роки тому 28 бійців, в тому числі й «кіборги», отримали ці ділянки від держави і за власні кошти виготовили документацію. Але згодом виявилось, що на цю землю за Приборівкою також претендує село… І поки побратимам роками не оформляли і як могли відтягували видачу прав власності на їхні «кровні» гектари, у Приборівки з’явився генплан, і частина землі вже їхня! Тепер зрозуміло, чому тут у Вінниці та в селі нам не погоджували проекти землевідведення і водили манівцями через 1 зайвий метр землі! — розповів голова спілки «Побратими України», кіборг Роман Смішний. – Із головою села ми зустрічались не раз, але він бере всіх на голос і, звісно, відстоює інтереси Приборівки. Але чому цих хлопців, один із яких вже помер, а решта лікуються чи знову на фронті, роками водять за ніс та годують обіцянками! Видайте землю 25-м, а троє готові поступитись зайвими метрами, які їм нарізали чиновники… І три кургани розорювати ніхто із нас не збирався! Чесно кажучи, терпіння вже давно закінчилось і тут важче ніж на війні. Бо там є ти і є ворог! А тут всі свої, всі патріоти і за Україну! А правди і справедливості як не було, так і немає…

Тому ми прийшли, щоб Юрій Козак як фахівець сказав алгоритм вирішення цього земельного питання.

— Ця ситуація тягнеться роками, бо ніхто не хотів поступатись своїми гектарами. Атовці із Вінниці вже два рази переробляли документацію, а село виготовило генеральний план і на частині тієї ще вчора державної землі планує стадіон, ділянки для своїх фронтовиків і багатодітних. Конфлікт між ними буцімто вдалось вирішити, і від імені Держгеокадастру я пропоную сторонам компроміс, — заявив на зустрічі керівник Держгеокадастру Вінниччини Юрій Козак. – Зокрема можна оформити кожному атовцю із Вінниці по 1 га і не зачіпати інтереси села… Чи тут отримають по 2 га лише 13 фронтовиків із списку 28-ми, а решті ми пропонуємо ділянки за Пултівцями… Втім, і там доведеться шукати спільну мову із громадою. Бо дехто обурюється, що обласні атовці отримують по 2 гектари, а місцеві – по одному! Знаєте, у нас на Вінниччині отримують ділянки фронтовики з усієї України – від Франківська і Львова до Києва… Тому своїм землякам ми однозначно допоможемо вирішити ці державні питання, які вони заслужили на війні. Я це гарантую…

І варто визнати, що після години «очної ставки» із Юрієм Козаком громада атовців у земельному питанні буцімто знайшла компроміс…

Ось як прокоментував цей скандал голова Приборівки:

– Це світ клином зійшовся на нашій Приборівці? Бо ж у нас у селі є своїх 30 атовців, які отримали по 90 соток, чи одному гектару! А тут хлопці із Вінниці хочуть лише по 2 гектари! І компроміс ми не можемо із ними знайти роками. Тому був суд, я там все сказав, і він став на наш бік по закону… Так само мене підтримує громада, бо ми найменша за площею громада в районі – 1937,5 гектара, — розповів свою версію земельного скандалу сільський голова Приборівки Анатолій Федорович Березюк. – Тому ми з самого початку пропонували цим 28-ми фронтовикам із Вінниці свій компроміс і землі більше, ніж вони хотіли… Дійшло до того, що ці 57 «вільних» державних гектарів ми хотіли поділити 50/50!

Але дехто вважає, що є «білі» і «чорні», навіть серед атовців. А я вважаю, що має бути між фронтовиками братство і вони мають об’єднувати громади, а не сварити… Тому село свою землю нікому не віддасть! Бо у нас, окрім фронтовиків, є багатодітні та інші люди, що живуть у селі та бажають тут будуватись, народжувати дітей і працювати саме на громаду.

Тому я вже стомився від різних компромісів, які роками не вирішили цю ситуацію. Приїдьте в село, я покажу вам ті гектари, і ви самі почуєте, що люди говорять за цю землю!

Як вирішиться ця земельна історія за Приборівкою – читайте в наступних номерах газети.

Фото Сергія Хіміча