Відомо, що спочатку вона вимагала 4000 доларів у громадянина за невжиття заходів реагування на дії чоловіка з протиправної легалізації іноземців на території нашої країни. Втім, за кілька днів залучила до своєї злочинної діяльності ще одного «помічника», який, діючи на виконання спільного умислу, збільшив розмір неправомірної вигоди до 5 тис. доларів. Зустріч із заявником останній призначив на одній із вулиць районного центру, де його і затримали «на гарячому» відповідні служби. Така ж доля потім чекала і на чиновницю. Предмет злочину вилучили.

Як з’ясували наші журналісти, мова йде про Калинівку та головного спеціаліста Державної міграційної служби Ірину Братанюк. Згідно із декларацією, вона лише у минулому році потрапила на цю посаду, перед тим вигравши конкурс. Перед цим працювала у Козятинському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, потім перебувала у статусі безробітної. Жінка виховує доньку та має у власності квартиру у райцентрі площею 67 квадратних метрів.

– На даний час проводяться першочергові слідчі та процесуальні дії. Обом затриманим повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України – пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі. Подано клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Станом на понеділок для посадової особи ДМС рішенням суду визначено міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави 38420 гривень, — заявили у прес-службі УСБУ у Вінницькій області. — Якщо буде доведена вина, то затриманим загрожує позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Тим часом у Державній міграційній службі у Вінницькій області повідомили, що нині готуються документи на звільнення їхньої підлеглої.

– У минулому році вона здала всі іспити і була прийнята на роботу. Але випробувального піврічного терміну не пропрацювала. Особа не мала доступу до паспортів, печаток чи управлінських рішень. І, за наявною інформацією спецслужби, вимагала кошти в особи, яка займалась схемою фіктивних шлюбів. Тобто підшукувала українок, які готові були з іноземцями укласти фіктивний шлюб і в такий спосіб у легальний термін продовжувати перебування у нашій країні. Цим вимаганням жінка займалась в позаробочий час і за службовим кабінетом. Також буде покараний районний керівник ДМС у Калинівці за неналежний контроль за підлеглими. Мова йде про дисциплінарне стягнення. У свою чергу, ми проводимо службове розслідування.

Віталіна Володимирова

Вилучені кошти
Її «помічник»