А майданівці декламували Кобзаря на Театральній (площі Героїв Небесної сотні). Сюди принесли портрет Тараса Григоровича та розгорнули величезний банер із зображенням великого класика.

Кожен з виступаючих не лише цитував українського Пророка, але й аргументував, чому так важливо для Вінниччини мати дійсно монументальний пам’ятник Шевченку та чому такий пам’ятник має стояти у центрі міста, біля театру. Згадували хронологію рішень Вінницької обласної та міської рад, починаючи з 1991 року по 2004 рік, де йшлося про встановлення монументального пам’ятника Кобзарю саме на Театральній площі, яка згодом мала бути перейменована у Шевченківську.

Майданівці зі сльозами на очах пригадали, як відстоювали народне погруддя Шевченка на Театральній, встановлене в буремні дні Майдану, і як серед ночі його таки викрали тітушки.

– 15 лютого 2014 року ми поставили тут народний пам’ятник, погруддя Шевченка, виготовлене не за гроші влади. До народного Шевченка йшли люди з квітами, тут збиралися майданівські віча, лунали революційні заклики і шепотілись молитви… Але 23 лютого народне погруддя викрали вінницькі ординці і встановили на його місце незрозумілий покруч, який чомусь має символізувати боротьбу Небесної сотні за долю України…

Сьогодні монументальний Шевченко стоїть в окупованих Донецьку та Луганську, у бандитському Севастополі 5 пам’ятників у повний зріст, а у Вінниці немає. Бо те, що стоїть на музейній площі, то не пам’ятник Шевченку, то садово-паркова скульптура в кращих радянських традиціях «Ленін і діти», — виступив правозахисник Валерій Палій.

– Шевченко написав лише одну книжку «Кобзаря», але цього «Кобзаря» боявся увесь російський царат, а тепер і нинішня влада, бо якби не боялася, тут давно вже б стояв український Месія у всій його величі, як красується Шевченко в Канаді, Польщі, Нью-Йорку, Японії, Сіднеї, — впевнений колишній рухівець Валерій Щербань.

На завершення віча присутні проголосували за встановлення монументального пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку на Театральній площі, а активісти та волонтери повідомили, що такий пам’ятник обов’язково тут буде, поки що триває збір коштів на його виготовлення.