Її режисер, кіборг, застрелився з АК. Спонсори – 8 вінничан.
7 березня в «Родині» вперше показали сенсаційний фільм «Людина з табуретом» про неймовірну подорож світом друзів – до Тибету, Канади, Тихого океану та мису Горн із 4-ма табуретами із київської квартири. Але це не стільки кіно про подорожі та мандри, а більше про війну на Сході України та в серці головного героя – відомого режисера Леоніда Кантера, який «замутив» подорож із табуретом, еко-хутір для своєї родини та друзів, пішов добровольцем в АТО і після війни покінчив життя із бойового АК…
Тому 7-березня за Леоніда Кантера говорило кіно, яке він зняв сам та змонтували його друзі… А серед більше 200 спонсорів фільму «Людина з табуретом» є вісім відомих вінничан, які на прем’єрі плакали в 3-му ряду…
– Це фільм-пам’ятник Леоніду від всіх нас… Хотілось показати все, але це неможливо! Тому показали те, що передавало найбільше його талант, його сутність і внутрішній світ… Нам було важливо донести до глядачів те, чого вони ніколи не бачили! Навіть тут саму сцену… Там є Донецький аеропорт і як він пішов добровольцем на війну… І його зброя — кінематоргафічна камера, – розповів у Вінниці режисер фільму Ярослав Попов. – Війна сильно його змінила. Докорінно змінила. І таким чином, через посттравматичний синдром і накладання декількох особистих причин, призвела до трагічного фіналу. Але сам він не вважав це трагедією. Він вірив у те, що існують інші світи, і ніби так він помандрував далі. Хоча все дуже складно…
Нагадаємо, що в червні 2018 року Леонід Кантер добровільно і свідомо пішов із життя… І записав перед самогубством із бойового автомата останнє відео та звернення до рідних та друзів. Це головний і найбільш шокуючий сюжет із його архівів, який потрапив у фільм…
Фільм «Людина з табуретом» триває годину та 40 хвилин, але за ним стоїть близько 400 годин відеоматеріалів, знятих переважно самим Леонідом і його друзями.
У фільмі безліч позитивних і радісних сцен – від перших мандрів, арешту в Канаді, фестів на мистецькому хуторі «Обирок» і сутичок під час Революції гідності – до відео із передової, де Кантер відзняв резонансні документальні стрічки «Добровольці Божої чоти» та «Міф»…