І хоч це приємний авіаційний гуркіт, все ж у декого виникла паніка. Що це – навчання? Загострення на фронті? Чи, може, поранених відвозять до нашого госпіталю? Повідомлення такого змісту люди публікували у соцмережах та повідомляли на «гарячу лінію» газети. За коментарем ми звернулись до начальника прес-центру Командування Повітряних сил Збройних сил України Юрія Ігната. Там пояснили, що таким чином українські соколи відточують майстерність.
— Це планові польоти із залученням військової транспортної авіації. Вони відбуваються як вдень, так і вночі, у простих та складних метеорологічних умовах, — каже Юрій Ігнат. — Бійці із різних частин по своїх програмах без залучення Гавришівки виконували стрибки, а льотчики таким чином відточували навички та вдосконалювали майстерність. До польотів були залучені випускники Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Вони відшліфовували бойові завдання різноманітного характеру, які колись виконували досвідчені льотчики, зокрема у гарячому 2014 році до заборони застосування авіації Мінськими домовленостями. Тут слід згадати, що коли наші десантники утримували Донецьке та Луганське летовища, то транспортники, зокрема вінницький борт Майбороди, здійснив на позиції близько 25 вильотів, поки їх не збив ворог. І, власне, саме у різну пору доби виконував завдання по доставці вантажу — життєво необхідних речей, продуктів та їжі. Саме тому ці планові польоти вкрай необхідні. Військові доводять свою психологічну готовність та професійну зрілість вдень і вночі. Льотна практика йде досить інтенсивно.
Прес-секретар зазначив, що цьогоріч планується проведення до 10 серйозних навчань, до яких будуть залучені й вінницькі авіатори.
Вікторія Снігур