Нагадуємо, що це сталось на Старий Новий рік. У трагедії обвинувачують іншого арештанта. Але рідні й близькі загиблого вінничанина Юрія Пилявця кажуть: у цій справі багато незрозумілого…

– Юрій перебував у слідчому ізоляторі. Коли дозволяли, то спілкувався із нами… Спершу він був у так званому «карантині». Втім, пізніше його перевели до іншої камери… Напередодні трагедії ми спілкувались із ним телефоном – згідно з дозволом… 15 січня все було добре. А увечері до нас додому чомусь зайшов поліцейський. Мовляв, ви родичі такого-то? Він перший повідомив, що Юрія не стало…

Ми відразу поїхали до тюрми. Охоронники пояснили нам коротко, що Юру вбили під час бійки із співкамерником, та поспівчували. Ми намагались дізнатись щось детальніше. Але марно.., – розповіли дружина Юрія Пилявця Альона та брат Сергій. – Розтин тіла Юрія робили відразу двоє експертів. Згідно з офіційною довідкою судмедекспертів від 17 січня, причиною смерті стала сполучна травма тіла та травматичний шок… Голова, обличчя, усе тіло не синє, а чорне від побоїв. На грудях слід від сильного удару навскоси через усе тіло, наче його кинули з усієї сили об стінку чи нари, зламані ребра… Особливо з лівого боку. Отже, Юру били жорстоко та цілеспрямовано, як мінімум, двоє осіб! А то й більше! Крім кулаків, точно ногами…

Але, за висновками слідства, це була «незначна» бійка. Буцімто співкамерник під час сварки вдарив Юру декілька разів. Далі розійшлись спати по нарах. Мовляв, Юра навіть заліз на другий поверх, заснув. Співкамерники допомогли йому вилізти. Але як брат із переламаною ключицею, роздробленими кістками та понівеченими плечима міг вилізти догори? Близько першої години ночі вони чули, що Юрій хрипів, міряли йому пульс… Десь о другій ночі він помер уві сні. Тоді ж інші засуджені сповістили про це охорону. Це все демонстрували на камеру на слідчому експерименті. Але чому у ЗМІ надали інформацію, що cпівкамерники та охоронці виявили смерть чоловіка близько 5-ї години ранку? Чому така розбіжність у часі? У камері не було слідів крові… І це після такого побиття? Тож чи били Юру взагалі у камері?

А спихнули злочин на рецидивіста, якому немає чого втрачати… Ну, ще судимість. Ще й вік Юрія у офіційних повідомленнях про трагедію переплутали… Насправді йому був 41 рік.

– На жаль, слідство дотримувалось лише версії про бійку. Але ми чули, що у Юрія буцімто раніше вимагали кошти! А після того, як він відмовився, навмисно перевели до іншої камери та побили. Самі охоронці! Можливо, тому співробітники тюрми й мовчали після вбивства… Брехня чи правда? Висновок судмедекспертів та побачене нами у морзі дає нам підстави серйозно вірити саме у цю версію. До того ж, щойно Юру мертвим привезли до моргу працівники тюрми, як відразу почали вимагати зробити розтин, не чекаючи рішення суду та слідства? Кудись поспішали? Ми повідомили жінку-слідчого про ці думки, просили ретельно допитати інших ув’язнених та охоронців, зокрема на детекторі брехні… На жаль, невідомо, чи слідча допитала їх, відбирала у них пояснення. Чи працювали тоді камери відеонагляду, що теж могли пролити світло на загибель брата… Поки тиша. Чому слідство проводили у Лівобережному відділку м. Вінниці, а не в обласному управлінні?

Рідні й близькі Юрія Пилявця намагаються дізнатись правду вже у залі суду.

– Ми не хочемо, аби хтось взяв гріх загубленого життя заради порятунку справжніх вбивць. Бо знаємо, що підозрюваний у смерті брата спершу зізнався у злочині. Раніше він сидів у Стрижавській колонії, але вчинив якийсь злочин і був переведений до Вінниці. Мабуть, йому так наказали. А далі вже категорично відмовився від показів. Нині він мовчить. Так, Юрій мав конфлікти із законом, за це відповів згідно з законом. Але він теж людина. Вже відбулось перше засідання суду. Поки що установче. То сторона обвинуваченого та його захисники наполягають, аби справу перенесли з Вінницького міського до Вінницького районного суду, де зараз теж слухається ще один епізод по ньому. Дуже хочемо поговорити із його захисниками, рідними й близькими… Будемо ще обов’язково наполягати, аби в суді допитали інших ув’язнених та охоронників тюрми.

Тим часом правоохоронці наполягають – слідство було проведене об’єктивно.

– Cлідство за фактом нанесення умисних тяжких тілесних ушкоджень, відповідно до ч. 2 ст. 121 ККУ, завершено. Кримінальне провадження скероване до суду, — повідомили у прес-службі обласної поліції. — Підозрюваний визнав свою провину. Версії про причетність інших осіб до смерті потерпілого не знайшли свого підтвердження.

– Ми проводили своє службове розслідування. Займались наша внутрішня безпека, поліція та прокуратура. Ознак причетності наших співробітників до смерті потерпілого не було виявлено. Але якщо рідні та близькі загиблого мають свою точку зору, версії та висновки, то хай офіційно звернуться до нас, — пояснив і начальник Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Василь Дремлюга. — Ми готові вислухати їхню позицію і аргументи та разом об’єктивно й неупереджено розібратись у цій ситуації.

Редакція готова вислухати інші точки зору на цю ситуацію.

Забили до смерті ув’язненого у вінницькій тюрмі. За висновками слідства – це була «незначна» бійка
Рідні й близькі Юрія Пилявця намагаються дізнатись правду…