В Ізраїлі святкують протягом всього тижня, за столом збираються усі члени сім’ї, розповідають за частуванням про найбільш знакові події у своєму житті. Важливо, щоб це свято відсвяткував кожен єврей, не залежно від фінансових можливостей та статусу. Бо Песах об’єднує увесь народ.

Святкують іудеї не воскресіння Ісуса, а вихід євреїв з Єгипту. Історія свята пов’язана з біблейськими подіями. За переказами, перш, ніж наслати на єгиптян останню з десяти кар Бог звелів заколоти та засмажити ягнят і їхньою кров’ю помітити вхідні двері. Вночі Господь обійшов будинки єгиптян і оминув ті, що були помічені. На ранок, у сімях, де на дверях не було позначок, померли усі первістки. Тог ж дня Мойсей звільнив єврейський народ і вивів його з Єгипту . “Песах”  у перекладі з івриту означає “пройти повз”.

Віками складалися традиції святкування Песаху. Основна особливість — заборона на пиво, дріжджовий хліб, макарони й усі продукти, котрі пройшли процес бродіння. Річ у тому, що йдучи х Єгипту, євреї не мали часу на випікання традиційного хлібу. Тому встигли взяти в дорогу тільки  перепічки з прісного тіста — мацу, котру і їдять на свято.

До свята євреї прибирають у будинках, продають неєвреям всю некошерну їжу — хамец. Перший та останній день свята — офіційні вихідні в Ізраїлі. Під час вечірніх трапез, котрі називаються седер,  до столу заведено кликати нужденних і тих, хто не може провести Песах з рідними.

Святкову вечерю обовязково подають у гарному посуді. А ще кладуть миски з солоною водою. Таким символічним чином євреї шанують пам’ять жінок, котрі пролили сльози, дізнавшись про наказ убити всіх первістків. Під час трапези кожен дорослий єврей має випити чотири чаші вина, які означають обіцянки Бога для єврейського народу.

Щиро вітаємо усіх іудеїв зі святом!