«Шановна редакціє «33-го каналу»!

Ми, мешканці села Джурин Шаргородського району, просимо вашої допомоги. У нас склалась важка ситуація із водогоном. У 2007 році колишні голови — колгоспу С.О. Яковишен та сільської ради С. Д. Гончарук – зібрали з кожного двору по 350 гривень та кинули трубу від загальної водокачки до нашого мікрорайону «Когутівки» та «Містечка». Там десь 200 квартир та хат — це близько 500 людей.

Там відстань приблизно три-чотири кілометри. Посадовці повідомили, що це буде наш водогін — дільниця старого, ще колгоспного, водогону. Але ми самі маємо його ремонтувати… Труби часто рвуться. А коли згорів мотор, то ми самі теж скидались грішми на його ремонт та згодом — купівлю нового. У нас була людина, яка збирала гроші — оплату за електрику на водопостачання. Але коли після виборів поміняли голову сільради, а нею стала колишня дружина голови колгоспу, контролера теж поміняли… Відразу підняли ціну з 18 гривень до 32 гривень, а згодом й 60 гривень з кожної людини!

Ще одна цікава річ. Наш вчитель В. П. Сайчук видав книгу «Джурин», де написав, що сільський водогін взагалі збудували у 2007 році та витратили на нього 211 тисяч гривень. Але насправді водогін в усьому селі збудували ще у колгоспі десятки років тому, а нашу дільницю у 2007 році зробили за людські кошти! То звідки з’явилась цифра у 211 тисяч гривень? Якщо вона була, то куди пішли ці кошти?

Нещодавно голова сільської ради знову збирала нас і поставила перед фактом — ми маємо самі створити ще й свій комунгосп. Відкрити підприємство, аби у нас там були директор, бухгалтер та працівник! Не сільська рада за кошти сільського бюджету, а ми! Та ще й ми повинні сплачувати цим людям заробітну платню! Пенсіонери з власної й так часто мізерної пенсії? А чим тоді буде займатись сільська рада?

З повагою,
Валентина Володимирівна,
від імені мешканців мікрорайону «Когутівки»
та «Містечка», с. Джурин»

Коментар голови сільської ради Джурина Валентини Яковишеної:

– Згідно зі статутом територіальної громади органи місцевого самоврядування не мають права надавати будь-які послуги. В даному випадку — із водопостачанням. Тому мешканцям мікрорайону треба створити комунальне господарство. Таке є по багатьох селах. Тільки у нас ще тиша… Створення такого підприємства потрібно лише задля допомоги людям. Аби були працівники, які можуть надати кваліфікований ремонт водогону у разі потреби, інші послуги людям. Стосовно директора та бухгалтера. Посади бухгалтера може й не бути. Але чи впорається сам директор із обсягом робіт та фінансами? Є сумнів…

Раніше один наш місцевий підприємець пропонував надавати людям послуги із водопостачання. Але люди були проти. Нині проти комунгоспу… Але цю ситуацію обов’язково потрібно вирішити.

«Чому ми повинні власним коштом створити комунгосп?» (лист)