Бойовими діями були охоплені Європа і Східна Азія, Африка і Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Воєнні дії велися на території 40 держав.

Україна була одним із театрів, де відбувалися найзапекліші бойові дії Другої світової. Війна прийшла на частину території України, що входила тоді до складу Польщі, у перший свій день – 1 вересня 1939 року. До останнього дня війни, 2 вересня 1945 року, українці воювали на різних фронтах глобального конфлікту, часто – один проти одного. Однак історія української Другої світової – це, в першу чергу, історія окупації. Переважна більшість населення України, понад 30 млн, спробували смак життя «під німцем». Загальні демографічні втрати України внаслідок війни 1939–1945 років становили 10,4 млн осіб, у тому числі майже 8 млн осіб через надсмертність і 2,4 млн осіб ненародженими. Великими були втрати цивільного населення – 5,2 млн осіб.

За даними Українського інституту національної пам’яті у другій світовій війні 6 мільйонів українців воювали у радянських збройних силах. Майже 100 тисяч — в українській повстанській армії. 120 тисяч наших співвітчизників – у війську польському, 80 тисяч — у збройних силах США, 45 тисяч у військах британської імперії. Українець Олексій Берест підняв прапор СРСР над рейхстагом. І коли Росія приписує собі заслуги у Перемозі, то маємо знати, що це не так.

Маємо про це пам’ятати. Щоб ніколи більше трагедія не повторилася.