Усі фінансові витрати з виготовлення, облаштування пам’ятного місця  та встановлення пам’ятника взяло на себе місцеве фермерське господарство.

– Ідея увіковічення земляків, життя яких обірвав голодомор 1932-1933 років, виникла уже давно, і ось цьогоріч нам вдалося  встановити меморіал на місцевому цвинтарі, там, куди, за свідченнями старожилів, в роки голодного лихоліття звозили померлих дорослих та малих стінян. У той трагічний період голодна смерть торкнулась 200 сімей села, – розповів голова фермерського господарства Сергій Сауляк. – Візуальний вигляд скульптури підібрали самі, використовуючи інтернет-ресурси, лише трішки внесли зміни, в які включили також монтування площадки. В цю працю було вкладено не тільки матеріальні, а й духовні сили, адже пам’ять про земляків заслуговує такого визнання і шани.

З нагоди відкриття пам’ятника відбувся невеличкий мітинг, під час якого сільчани, будучи зворушені подією не стримували сліз. Учні  місцевої школи підготували для присутніх невеликий історичний екскурс, розповідали про жахи 1932-1933 рр., про втрати та причини геноциду українського народу. Були згадані імена загиблих земляків, котрі вдалося віднайти зі свідчень старожилів та очевидців. Поділилась спогадами про страшні роки і старенька жителька села Ганна Комісарчук.

Право відкрити Меморіал було надано учням 11-го класу Стінянської ЗОШ І-ІІІ.

Валентина Лісова