Унікальний копродакшн для фестивалю готують кращі німецькі та українські оперні солісти на чолі з талановитим диригентом – заслуженим діячем мистецтв України Володимиром Сивохіпом за сприяння Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні

Знаменитий німецький композитор Роберт Шуман написав її на слова однієї з поем, включених ірландським романтиком Томасом Муром до складу свого «перського» роману «Лалла Рук», який був надзвичайно популярний у Європі.

Прем’єра ораторії відбулася у грудні 1843 року, диригував сам Шуман. Критики захоплювалися свіжістю музичних ідей, багатством мелодійних і гармонійних засобів, митецьким інструментуванням.

У примітці до роману Томаса Мура сказано, що Пері у перській міфології — це чарівна істота в образі прекрасної крилатої жінки, яка оберігає людей від злих духів. За любов до смертного вона була вигнана з раю. Пері прагне повернутися назад, але для цього повинна принести гідний дарунок Небесам. У пошуках такого вона пролітає над залитою кров’ю землею. От молодий індійський полководець героїчно гине в бою з тираном-завойовником, і Пері приносить до воріт раю краплю його крові – але двері так і не розкриваються. Пері знову відправляється на землю. У Єгипті вона бачить, як помирає від важкої хвороби усіма покинутий юнак – і тільки вірна наречена приходить до нього, щоб розділити з коханим страждання і смерть. Пері приносить до воріт раю її «останній подих любові» – але і цей дарунок не приймають Небеса.

І тільки третій дарунок – сльоза лиходія, враженого щиросердечною чистотою дитини за молитвою і власною насолодою від щирого покаяння – відчиняє райські ворота.

– Музика ораторії «Рай і Пері» дійсно геніальна, але виконується не так часто. Епічне полотно вимагає і величезного хору, і всього оркестру, і першокласних солістів, – відзначає арт-продюсер OPERAFEST TULCHYN-2019, заслужена артистка України Ірина Френкель – Усю красу цього унікального твору глядачам OPERAFEST TULCHYN 7 червня відкриють Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, Галицький академічний камерний хор, лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів Людмила Осташ (сопрано), Лілія Нікітчук (альт), Сергій Кутепов (тенор), Юрій Гадзецький (баритон) і німецька зіркова подружня пара – Стефі Леманн (сопрано) та Мартін Латтке (тенор).

Обоє іноземних гостей – знані оперні співаки Німеччини. Стефі Леманн була солісткою Бременської опери та Німецького національного театру, багато років викладає у дитячому хорі Гевандхауз у Лейпцігу, активно концертує на батьківщині та закордоном. А за визначну мистецьку роботу була нагороджена престижною премією «Курт Хюбнер». Мартін Латтке є переможцем багатьох міжнародних конкурсів: імені Р. Шумана у Цвіккау (2002), Jugend kulturell у Ганновері (2004), конкурсів у Тампере (Фінляндія) і Толосі (Іспанія, 2005). Співак є одним із засновників і солістів лейпцігського ансамблю Calmus, а протягом 7 років також був артистом ансамблю Amarcord.