Домашні тварини Лідії Чорної зі Стрижавки та її родини доволі таки незвичайні. Звісно, адже не щодня можна побачити, як дбають про справжніх сов. Птахи, яких давно називають символами мудрості, залюбки ласують м’ясом, беручи їжу прямо з рук. Крім того, нещодавно наша землячка ще й стала власницею білченят, тож клопотів у неї вдосталь.
– Сов я хотіла дуже давно, вабить ця велика птиця, проте лякало їх утримання і відповідальність. Випадок зробив свою справу. В одній із груп у Вайбері прочитала повідомлення, що хтось зняв пташенят з гнізда і годує їх яловичиною в квартирі, але вони довго не протягнуть на такому харчуванні. Мені стало шкода малих, і так у нас з’явилися сови, а з ними — і декоративні мишки, і пацюки для їх харчування. Також іде брак по перепілках їм на корм, — розповідає Лідія Чорна. — Щодо білченят, то я бачила, як люди тримають їх вдома і успішно розводять нарівні з шиншилами й іншими декоративними домашніми улюбленцями
На даний момент у нас дві пари малюків різної крові для гарного потомства. Їдять вони горішки, це їхня улюблена їжа, насіння соняшника, арахіс, сушені гриби, яблука, моркву, дехто навіть трішки меду дає. Ягоди люблять. Дуже потішні пухнастики – дітки в захваті від них. В ідеалі хотілося, щоб вони були більш ручними, але оскільки їх багато і вони дуже активні, приділити кожному достатньо уваги не завжди виходить.
Проте навіть просто спостерігати за ними — і вже можна отримати масу задоволення. Живуть сови і білченята на вулиці у вольєрах. З білочками ще парочка папуг, то ж весела компанія. Загалом всі, хто хоче завести білочку чи сову, пам’ятайте — це дикі тварини зі своїми інстинктами і особливостями. Й при певних обставинах вони можуть бути доволі агресивні, тому я не рекомендую таку забаву для дітей. А дорослим слід зважити всі за і проти, ні в якому разі не беріть у квартиру — не мучте ні тварин, ні себе!
Додамо, що Лідія Чорна вже давно не купує у магазинах м’ясо та яйця, адже створила вдома міні-екоферму. На ній вона розводить перепілок, в’єтнамських поросят, нутрій, кіз, кроликів та фазанів. У домашніх умовах готує рибні смаколики, які корисні для здоров’я.
– Наша міні-екоферма стабільно росте і розвивається по всіх напрямках, щось з’являється нове, інше відходить на другий план. Придбали бронзових широкогрудих індичат, павича чорноплечого, мають днями вилупитися малявки. А ще гарна знайома подарувала павучка-птахоїда — по-своєму цікавий і захоплюючий. Незмінні і в пріоритеті залишаються наші улюблені перепілки, яких надзвичайно люблять дітки і дорослі.
Кого ще плануємо чи хочемо тримати — сказати важко, адже стільки ще є всього цікавого і незвичайного, — додає співрозмовниця. — Я з дитинства дуже люблю усе живе — птахів, тварин, комах… Вони завжди мене заряджали позитивною енергетикою і натхненням. А завдяки моєму коханому чоловікові дитячі мрії і власна міні-екоферма стали реальністю, адже без його допомоги і підтримки у мене б нічого не вийшло! Хочу подякувати усім, хто допомагає і надає дуже потрібні консультації з утримання і розведення таких звірів. Завдяки вам можна створювати максимально комфортні умови для наших улюбленців, щоб вони росли здоровими, активними і тішили всіх оточуючих.
Віталіна Трудько