Як це вплине на обслуговування, чи не залишимось ми без допомоги? — хвилювались люди.

– Ніяк не вплине! Всі послуги Пенсійного фонду будуть такими ж якісними і доступними, як і раніше! — коротко відповіла Олена Корчака, начальник головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

А далі Олена Корчака докладно розповіла, що Кабмін ще у серпні минулого року передбачив оптимізацію роботи ПФУ. За урядовим рішенням структура фонду оптимізована шляхом приєднання районних управлінь до головних управлінь по областях.

– Якщо раніше кожне районне управління ПФУ було юридичною особою, там був керівник, заступник, юрист, бухгалтер, кадровик, діловод, то з 1 червня 2019-го у нас залишається лише одна юридична особа — ГУ ПФУ у Вінницькій області, — пояснила Олена Сергіївна. — Але ці зміни на пенсіонерів не вплинуть. Чому? Тому що у кожному районі і у Вінниці відкриті сервісні центри Пенсійного фонду, зараз їх є 29. Їхні співробітники швидко обслуговують відвідувачів, дають відповіді на всі запитання, опрацьовують документи… А де сидять ці співробітники, у сервісному центрі чи в управлінні, – не має великого значення!

– Чи скоротили працівників Пенсійного фонду на Вінниччині?

– Навпаки, зросла кількість тих спеціалістів, які безпосередньо надають послуги людям. Зменшився лише управлінський персонал. Раніше у наших відділах обслуговування працювали 152 фахівці, а сьогодні у «Прозорих офісах», на віддалених робочих місцях їх 197. Відбирали їх на конкурсній основі, провели 600 конкурсів! Отже, сьогодні прийоми проводять відповідальні, високопрофесійні спеціалісти, і ніхто не ображається!

У Вороновиці, Гнівані та інших ОТГ за графіком працюють наші співробітники, які мають повний доступ до інформації ПФУ по захищених каналах. Причому графік гнучкий, можемо коригувати його за потребою, домовляючись з громадою ОТГ. На прохання громад можемо створювати віддалені робочі місця у окремих ОТГ.

До речі, у 15 сервісних центрах ПФУ (з 29-ти існуючих) проводяться реконструкції та капітальні ремонти із врахуванням вимог інклюзивності. У Жмеринці, Іллінцях, Хмільнику, Могилеві-Подільському вони вже завершені. Для обслуговування особливих клієнтів приміщення облаштовані доступним заїздом для осіб на візках та іншими зручностями.