У ній взяли участь в.о. начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації Валентина Троян та майстриня обласного центру народної творчості Наталя Сентемон.

– Проект «Шляхами тканої Буші», як один з переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження», отримав фінансування з державного бюджету – 900 тис грн., та співфінансування з обласного бюджету в розмірі 400 тис грн, -каже Валентина Троян. – Реалізація проекту розпочнеться 10 серпня, а вже з 5 жовтня охочих навчатимуть традиційному ткацтву. 13 жовтня в Буші влаштують свято та виставку виробів місцевих жителів, які навчались у Ткацькому центрі.

Організатори переконані, що проект сприятиме підвищенню туристичної привабливості сіл Бушанської сільської ради.

– В селі Буша та селах навколо неї, свого часу, було дуже добре розвинуте ткацтво. Я б навіть сказала, щовоно було організовано на промисловому рівні. Ткані роботи продавались на ярмарках і досить часто потрапляли до інших регіонів України. Наразі у Вінницькій області ткацтвом майже ніде не займаються, його потрібно відроджувати, аби не втратити назавжди. Фактично буде створено музей ткацтва, де ми відтворимо повний процес створення ткацьких виробів від вирощування льону до безпосередньо роботи на верстаті. Все представлене буде працюючим, а відвідувачі зможуть спробувати себе в ткацькому промислі та відчути всі тонкощі цього процесу, – зазначила Наталя Сентемон.

Відомо, що вже є будинок для створення такого музею, а місце біля нього спеціально обладнане для встановлення ткацьких верстатів.

По завершенню проекту все устаткування залишаться в центрі Ткацтва і на ньому проводитимуть майстер-класи для туристів та всіх бажаючих навчитись, або спробувати себе в цьому напрямку народних ремесел. Тож всі охочі мають можливість завітати в жовтні на свято ткацтва до села Буша та ознайомитись з традиціями і техніками ткацтва і килимарства, які є унікальними та мають відроджуватись для прийдешніх поколінь.

Валентина Лісова