Орієнтовна кількість нардепів, яку політсила заведе до Ради за списком – 26. Плюс може добрати 2-10 мажоритарників, в тому числі й з числа вінничан.
1. Петро Порошенко
Петро Порошенко народився 26 вересня 1965 року на півдні України, у місті Болград на Одещині. Вищу освіту отримав у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю міжнародні економічні відносини.
Бізнес-діяльність Порошенко розпочав з продажу какао-бобів. У буремні 90-ті придбав кілька кондитерських підприємств і згодом об’єднав їх у групу “Рошен”. Саме завдяки цьому бізнесу Порошенко отримав прізвисько “шоколадний король”.
Вперше нардепом Порошенко став у 1998 році. Активна підтримка Ющенка під час Помаранчевої революції 2004 року принесла Порошенку успіх і на ниві державного управління – відразу після інаугурації Порошенко став секретарем РНБО.
В 2009 році Петру Олексійовичу нарешті став у нагоді його диплом міжнародника – Верховна Рада підтримала його кандидатуру на посаду міністра закордонних справ. Звільнив його вже Янукович. Втім вже буквально через рік Порошенко був призначений міністром знову – але вже не закордонних справ, а економічного розвитку і торгівлі.
Події 2013 року в Києві Порошенко зустрів на бульдозері. І ця картинка стала першим його агітаційним зображенням під час позачергових президентських виборів 2014 року. Тоді, нагадаємо, він переміг вже у першому турі, набравши майже 55% голосів виборців.
У 2019 році Петро Порошенко програв вибори шоумену Володимиру Зеленському з результатом 73% проти 24%
2. Андрій Парубій
Нинішній Голова Верховної Ради України народився 31 січня 1971 року в місті Червоноград на Львівщині. Вищу освіту отримав на історичному факультеті Львівського держуніверситету. За кілька років закінчив також апірантуру університету “Львівська політехніка” за фахом “політологія та соціологія”.
Парубій починав кар’єру в археологічних експедиціях. Паралельно з науковою діяльністю, у останні роки Радянського Союзу, брав участь у націоналістичному русі на Львівщині, організовуючи мітинги та пікети проти радянської влади. Був арештований. У 1990-му став депутатом Львівської облради.
Парубій брав участь у Помаранчевій революції (2004) та Революції Гідності (2013). З 2007 року є депутатом Верховної Ради.
Після Революції Гідності, дострокових виборів 2014 року і утворення коаліції “Європейська України” був обраний головою Верховної Ради як представник політичної партії “Народний фронт”.
3. Ірина Геращенко
Шлях у політичне життя Ірині Геращенко, яка народилася у 1971 році у Черкасах, дав президент Віктор Ющенко, призначивши її своїм прес-секретарем.
Геращенко закінчила журфак Київського держуніверситету. Працювала на державному УТ-1. Очолювала редакцію відділу політики в службі новин телеканалу “Інтер”. Була автором програми “Особливі прикмети” телевізійного інформаційного агентства “Профі ТВ”.
В 2005 році стала прес-секретарем Ющенка. Пропрацювала там рік. У 2007-му стала депутатом від “НУ-НС”, а у 2012-му – від “УДАРу”.
17 червня 2014 Порошенко призначив Геращенко Уповноваженим з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях, яка брала активну участь у роботі Мінської групи.
Після обрання за списком БПП “Солідарність” у тому ж 2014 році стала головою комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. А у квітні 2016 року — першим заступником Голови Верховної Ради України Андрія Парубія.
4. Михайло Забродський
Командувач високомобільними десантними військами Збройних Сил України, генерал-лейтенант і Герой України Михайло Забродський народився у Дніпропетровську у 1973 році. З 1989 по 1994 навчався у військово-космічній академії імені О. Ф. Можайського у Санкт-Петербурзі. Служив у російському війську. Після повернення до України почав службу у 95-й окремій аеромобільній бригаді на посаді командира взводу.
В 2013 році став командувачем 95-ї (м.Житомир). 95-та бригада під час війни на Сході відзначилася багатьма подвигами та військовими успіхами.
В березні 2015 року Забродського призначено командувачем Високомобільних десантних військ України. У цьому статусі він року командував українськими силами у ході боїв за Мар’їнку.
5. Софія Федина
Українська співачка і телеведуча зі Львова Софія Федина народилася у 1984 році.
За освітою – дипломат (факультет міжнародних відносин і дипслужбт ЛНУ імені Франка).
Лауреат Премії імені Василя Стуса 2013 року.
Під час Революції Гідності, взимку 2013—2014 року, була ведучою львівського Євромайдану.
З березня 2014 року волонтер АТО/ООС
Лауреат Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України (2017)
Кавалер Ордену імені Княгині Ольги ІІІ ступеня.
6. Мустафа Джемілєв
Правозахисник і дисидент, кримський татарин Мустафа Джемілев народився у 43 році в Криму. Був у дитячому віці разом з батьками бепортований у Казахстан.
Має сім судимостей за антирадянську діяльність. Провів в ув’язненні 15 років за “поширення поглядів, що порочать радянський лад”. У 1975-1976 рр. провів 303-денне голодування в Омській тюрмі. Звільнився в 1986-му.
В 60-ті роки був одним з членів Ініціативної групи захисту прав людини.
З 1991-го до 2013-го – голова Меджлісу кримськотатарського народу.
У часи незалежності України багато разів обирався народним депутатом Верховної Ради від національно-демократичних сил.
7. Яна Зінкевич
Командир медичного батальйону “Госпітальєри” Яна Зінкевич народилася 2 липня 1995 року в місті Рівне. Закінчила Харківський навчально-виховний комплекс “Колегіум”.
До війни на Сході готувалася до вступу в медичний університет. Але з початком АТО в 2014 році рушила на Схід. Особисто витягла і врятувала більше двох сотень поранених українських солдатів з передової.
У 2015 році, перебуваючи в автомобілі медичного батальйону “Госпітальєри” на трасі Дніпро-Донецьк стала жертвою ДТП. Яна отримала травми не сумісні з життям, але провівши кілька місяців у лікарні змогла вижити. В результаті ДТП має довічну інвалідність, і пересувається на інвалідному візку.
8. Олег Синютка
Екс-губернатор Лвівщини Олег Синютка є уродженцем Тернопільщини (народився у 1970-му).
У Львові Синюка, який робив вдалу кар’єру політика на Івано-Франківщині, опинився на запрошення мера Андрія Садового. Працював з Андрієм Садовим, починаючи з 2006 року, коли був призначеним першим заступником міського керівника.
26 грудня 2014 року очолив Львівську обласну державну адміністрацію. А у 2019 року, вже наступного дня після другого туру президентських виборів, пішов у відставку. Львівська область стала єдиною в Україні, де перемогу на виборах одержав діючий президент Петро Порошенко.[
9. Ахтем Чийгоз
Ще один кримський татарин у списку “ЄС” Ахтем Чийгоз (1964 р.н.) є заступником голови Меджлісу кримсько-татарського народу.
Чийгоза викрали окупанти в Криму в січні 2015 року. Його звинуватили в “організації масових заворушень” і засудили до 8 років колонії суворого режиму. 25 жовтня Чийгоз разом з іншим кримськотатарським політв’язням Ільмі Умеровим були видані Туреччини і звільнені від відбування покарання. 27 жовтня 2017 року Ахтем Чийгоз і Ільмі Умеров повернулися в Україну.
10. Іванна Климпуш-Цинцадзе
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе є уродженкою Києва (1972).
Вчилася в Україні та за кордоном. Працювала у багатьої міжнародних проектах.
Була директором Ялтинської європейської стратегії (YES) – міжнародної мережі, покликаної сприяти розвитку справедливої, демократичної та процвітаючої України та підтримки реформ, необхідних для європейської інтеграції України.
До призначення на посаду віце-прем’єра була нардепом.
11. Артур Герасимов
Народився 23 серпня 1972 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член Політичної партії “Європейська Солідарність”, проживає в місті Києві, судимість відсутня
12. Степан Кубів
Народився 19 березня 1962 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України, член Політичної партії “Європейська Солідарність”, проживає в місті Львові, судимість відсутня.
13.Ірина Фріз
Народилася 25 вересня 1974 року, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, Міністр у справах ветеранів України, член Політичної партії “Європейська Солідарність”, проживає в селі Чайки Києво-Святошинського району Київської області.
14. Ніна Южаніна
Народилася 11 сiчня 1965 року, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член Політичної партії “Європейська Солідарність”, проживає в місті Києві, судимість відсутня.
15. Ірина Луценко
Народилася 7 лютого 1966 року, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член Політичної партії “Європейська Солідарність”, проживає в місті Києві, судимість відсутня.
16. Вікторія Сюмар
Народилася 23 жовтня 1977 року, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 16.
17. Володимир Ар’єв
Народився 31 березня 1975 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член Політичної партії “Європейська Солідарність”, проживає в місті Києві, судимість відсутня
18. Ростислав Павленко
Народився 19 серпня 1976 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, тимчасово не працює, член Політичної партії “Європейська Солідарність”, проживає в місті Києві, судимість відсутня
19. Микола Величкович
Народився 8 листопада 1972 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, безпартійний, проживає в місті Львові, судимість відсутня
20. Сергій Алєксєєв
Народився 9 лютого 1977 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член Політичної партії “Європейська Солідарність”, проживає в місті Києві, судимість відсутня.
21. Руслан Князевич
Народився 28 червня 1974 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член Політичної партії “Європейська Солідарність”, проживає в місті Києві, судимість відсутня.
22. Максим Саврасов
Народився 7 серпня 1980 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член Політичної партії “Європейська Солідарність”, проживає в місті Києві, судимість відсутня.
23. Марія Іонова
Народилася 31 травня 1978 року, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член Політичної партії “Європейська Солідарність”, проживає в місті Києві, судимість відсутня.
24. Наталія Бойко
Народилася 7 вересня 1989 року, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, заступник Міністра, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, член Політичної партії “Європейська Солідарність”, проживає в місті Києві, судимість відсутня.
25. Володимир В’ятрович
Народився 7 червня 1977 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, Голова, Український інститут національної пам’яті, член Політичної партії “Європейська Солідарність”, проживає в смт Ворзель міста Ірпінь Київської області, судимість відсутня.
26. Ірина Никорак
Радниця мера Києва Віталія Кличка. Була помічницею нардепа 8-го скликання від “Народного фронту” Олександра Присяжнюка – сина екс-губернатора Київської області Анатолія Присяжнюка.