У неабиякий скандал, який вже перейшов на простори Інтернету, обернулась чергова сесія Калинівської міської ради 18 липня. Бо після години дискусій та не підтриманих більшістю питань мер Анатолій Шамалюк та наближені до нього обранці покинули залу засідань. Натомість інша частина депутатів, які є опозиційними до очільника міста, звинувачують його в самоуправстві та відсутності діалогу.

— На сесії першим питанням стояло внесення змін до програми розвитку. Це такий документ, в якому ми приймаємо роботи по соціально-економічному спрямуванню, житлово-комунального господарства, ремонту об’єктів соціальної сфери, капітальному будівництві та благоустрою. Відповідно під рішення виділяються кошти та готується проектно-кошторисна документація. Між депутатами, які в опозиції, та міським головою з цього приводу постійно виникали розбіжності. А все через те, що Анатолій Шамалюк на власний розсуд змінював терміни виконання на тих чи інших об’єктах. Деякі ухвалені рішення від 2014 року взагалі не готові й невідомо, чи будуть. На нашу думку, всі ці дії мер робить навмисно, аби не створювати позитивного іміджу депутатам в опозиції, які ініціювали ці проекти. Або ж там просто немає матеріальної вигоди чи піару, — розповідає наш читач та депутат Калинівської міської ради Анатолій Сопін. — Так вийшло й цього разу. Мер «заднім числом» вирішив внести до програми три вже готових об’єкти загальною вартістю 2, 5 мільйона гривень. Мова йде про капітальний ремонт дорожнього покриття у різних частинах міста. Звісно, мене це обурило, тому я піднявся та висловив думку, що так робити не можна. Це злочин. Тим паче ці питання не стосуються чогось надзвичайного, ми в будь-який інший час в робочому порядку могли їх розглянути, ухвалити рішення та розробити проектно-кошторисну документацію та інше. Але Анатолій Шамалюк не захотів слухати, питання таки внесли до порядку денного, але для ухвалення рішення не вистачило двох голосів. Далі перейшли до виділення коштів на капітальний ремонт площадки біля складу на полігоні, хоча він ще навіть не збудований! Бухгалтер тут підтримала мера, мовляв, так зручніше оформляти документи. Коли стали голосувати, питання знову депутати не підтримали. На це очільник міста порушив регламент і вирішив закрити сесію. Але більшість не підтримала. Тому він розвернувся та пішов. Разом із ним наближені до нього депутати. Коли відбудеться наступне засідання – невідомо. Проте ми вже втомились від повного ігнорування та байдужості до проблем виборців.

Натомість у прес-службі Калинівської міської ради мають інше трактування ситуації. На їхню думку, сесію зірвали депутати Анатолій Сопін та Павло Катрич.

— Вони підняли бунт, котрим підбурювали колег не голосувати. Голова регламентної комісії Павло Катрич під час свого виступу три хвилини виділив для викрикування нецензурних висловів, показуючи повну зневагу не тільки до міського голови, а й колег, котрим було неприємно це слухати. Міський голова запропонував перенести засідання сесії, що не було підтримано частиною депутатів, в тому числі Сопіним і Катричем, інша частина депутатів, після побаченого, не виявила бажання знаходитись у сесійній залі, залишивши її. Після перереєстрації депутатів їх чисельність становила 11 чоловік. Тому з відсутністю кворуму депутатів продовження сесії не було можливим. Яка ж причина сьогоднішнього зриву сесії міської ради? Мешканці нашої громади та гості міста неодноразово наголошують, як змінюється на краще Калинівка. Стосовно дитячого майданчика було багато прохань від мешканців і зареєстрована петиція в міськраді з цього приводу. На цій сесії вносились доповнення до Програми розвитку, та не були підтримані більшістю депутатів. Згадаймо свято «День міста Калинівки», люди були у захваті від оновленої площі. Від площі перед автовокзалом були лише слова обурення, тому були проведені відповідні роботи. Всі ми говоримо, що діти – наше майбутнє, то коли слова не будуть розходитись із справами? Ми – за новий великий ігровий дитячий майданчик у парковій зоні!

У свою чергу, Анатолій Сопін додав, що не проти того, що відбувається у місті, бо разом з колегами подавали та схвалили два екскізи парку відпочинку та дитячого скверу, але мер «забракував». Тож нині він готує звернення про те, аби всі сесії згідно з рішенням трирічної давності таки демонстрували у режимі онлайн та викладали на офіційному сайті. Тоді громаді буде легше розібратись, хто є хто.

Вікторія Снігур