7 серпня пресцентрі департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбулась пресконференція директора департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Миколи Ткачука щодо ходу жнивної кампанії в області.

Зокрема, посадовець повідомив, що до кінця цього тижня аграрії області, за сприятливих погодних умов, планують завершити збирання ранньої групи зернових, яких вже намолочено понад 2 млн 200 тис тонн.

«У 2019 році площа під ранні зернові становила понад 450 тис га, в тому числі озима пшениця  – 333 тис га. В порівнянні з минулим роком маємо врожайність ранньої групи зернових  на  5,3 ц га більше при середній урожайності 53,7 ц га. Такі показники є результатом використання аграріями рекомендацій по вирощуванню сільськогосподарських культур, які розробляє Інститут кормів та сільського господарства НААН. Це і врахування щороку посівних умов, і приділення уваги сортозаміні та сортооновленню з наданням переваги високопродуктивним сортам. Зокрема, господарства Вінниччини надають перевагу вітчизняним сортам, адже вони є більш пластичними до ґрунтових та кліматичних умов нашого регіону і на 18-21% забезпечують вищу врожайність ніж закордонні», – повідомив Микола Ткачук.

Керівник профільного департаменту не оминув увагою показники досягнень сільського господарства області, за якими Вінниччина займає лідируючі позиції серед регіонів України. Зокрема, Вінницька область перша за обсягами виробництва валової продукції с/г, м’яса, молока та по чисельності поголів’я ВРХ. Наразі по всіх категоріях господарств області налічується понад 266 тис голів ВРХ, що на 25,8 тис більше в порівнянні з минулим роком. Такі зміни, за словами Миколи Ткачука,  зумовлені впровадженням урядової програми з надання фінансової підтримки особистим селянським господарствам, які утримують молодняк ВРХ.

Високі темпи розвитку сільського господарства сприяють систематичному збільшенню оплати праці в даній галузі. Так, протягом січня-червня 2019 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в с/г області становила понад 9,5 тис грн. та зросла на 28,9% в порівнянні з минулим роком.

На завершення пресконференції Микола Ткачук запевнив, що очікуваний вал зернових цього року перевищить минулорічне досягнення у 6 млн тонн збіжжя, а точну цифру можна буде назвати після завершення жнивної кампанії.