– Привітав жителів села Клембівки Ямпільського району, друзів і сусідів, бо сам я родом із-за затишного борівського лісу, з 11-м Фестивалем вишитої сорочки (“Мамину сорочку притулю до серця”), що, дякуючи борівській поміщиці і меценатці Теклі Маньковській, пішла 150 років тому підкорювати світ…, – написав у своєму Фейсбуку голова обласного СПУ Вадим Вітковский. – З минулого року Клембівка стала чи найзнаменитішим селом не тільки Вінниччини і України, але й Світу! Про це я розповідаю у першому документальному фільмі Лесі Воронюк “Спадок нації” про захоплюючі історії з вишитою українською сорочкою, що потряс народи Світу своєю красою і страшною Правдою, примусив знову на повний голос заговорити про Україну і її талановитий та мужній народ. Дубльований англійською фільм пані Лесі люди дивилися багато разів у Європі й за морями-океанами, навіть у Об”єднаних Арабських Еміратах, краю нам чужому вірою, мовою і ментальністю, арабські шейхи після планового показу захотіли подивитися його ще удруге і втретє, замовили ще кілька переглядів… Я сказав, що хотів би, аби фільм цей про Клембівку подивилися врешті-решт і тутешні люди, творці вишитих сорочок, і голова Ямпільської районної ради Сергій Гаджук обіцяв це організувати (“Якщо арабські шейхи вже дивилися, то й нам гріх не подивитися!..”)…

Клембівці є чим пишатися… Дякуючи світлій пам”яті Теклі Маньковській, вишиті сорочки місцевих майстринь успішно продавалися у Франції, Німеччині й Польщі, багатьох інших країнах…

У 1880-му і 1893-му роках вишиті клембівчанами жіночі сукні замовляла собі…російська імператриця! Як відомо, сарафанів і кокошників вона не носила, а вишиту клембівську сукню вважала гідним своїй імператорській величності вбранням!

У 1903-му році на 1-й Всеросійській виставці текстилю клембівську сорочку нагородили…золотою медаллю!..

Люди у Клембівці живуть справді золоті! Ми з Ніною Гнатюк познайомилися з відомою літньою художницею Галиною Лялькою, безцінні ескізи вишиванок якої відомі всьому Світові, але, на жаль, звання майстра народної творчості чи заслуженого працівника культури України жінка досі не має! А це не справедливо хочеться сказати нашому Президентові Володимиру Зеленському, бо такі люди є окрасою нашої України!

А ще зустрілися ми у Клембівці з нашою борівчанкою Катею Капелістою, завідуючою борівською бібліотекою, яка перемогла у поетичному конкурсі і цим прославила Борівку!

Зустрінемося у Клембівці скоро знову на презентації цікавої книжки, що претендуватиме на Рекорд України, але поки що збережемо про це інтригу…

Про це ми домовилися з клембівською бібліотекаркою пані Марією Назарівною, яка нас гостинно разом з сільською громадою приймала!