– 19 вересня о 06:38 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на території одного із приватних домоволодінь у селищі Сутиски Тиврівського району виникла пожежа.
Прибувши до місця виклику, бійці Державної пожежно-рятувальної частини №31 встановили, що вогнем охоплено одну із житлових кімнат будинку на площі 30 кв.м.
Пожежа локалізована о 07:04, а ліквідована о 07:22.
До боротьби з вогнем від ДСНС залучалося чотири чоловіки особового складу та одна одиниця спецтехніки.
– Як з’ясовано дана пожежа виникла в зв’язку із порушенням правил пожежної безпеки під час використання пічного опалення. Ймовірно, власники не почистили димові канали заповнені сажею з попереднього опалювальною сезону. О 7 годині 22 хвилини пожежу ліквідовано, – повідомляє Фейсбук-спільнота “Тиврівські рятувальники Вінниччини”!
Шановні громадяни, Тиврівський районний сектор ГУ ДСНС України у Вінницькій області наголошує на дотриманні правил пожежної безпеки в опалювальний сезон.
Забороняється:
– розпалювати опалювальні печі легкозаймистими і горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду, доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;
– розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей, відстань має становити не менш як 0,7 м, від топкових отворів – не менш як 1,25 м., проводити топлення печей дровами довжина яких перевищує розміри топника;
– сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;
– використовувати для обігріву несправні та невідремонтовані опалювальні печі;
– категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар, – це може призвести до отруєння чадним газом; влаштовувати як димову трубу металеві та азбестові труби; виносити і викидати гаряче вугілля ближче як за 15 метрів від будівель.
В опалювальний сезон не забувайте очищувати димарі від сажі хоча б раз на три місяці.
– Не залишайте без нагляду затоплену піч чи плиту. Не залишайте малих дітей біля затопленої печі без нагляду дорослих. Палаючого вуглика, а інколи й іскри досить для того, щоб скоїлося велике лихо.
– Крім того, слід бути обережними і під час використання електрообігрівачів. Нехтування правилами їх використання є основною причиною пожеж.
На жаль, у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях. їх аналіз свідчить, що вони відбуваються, в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки і прихованої несправності цих приладів.
Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку ввімкнути декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція – спалахнути. Проводи миттю нагріваються до такої температури, що металічні жили плавляться, інтенсивно виділяють іскри і велику кількість тепла. Якщо в місці короткого замикання є горючі матеріали й конструкції, вони миттєво спалахують. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть пошкодити ізоляцію.
Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, такі:
– нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;
– забороняється залишати прилади, що включені, без нагляду;
– забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;
– необхідно спостерігати за щільністю контактів в місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо;
– забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.
Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це аварійно-рятувальну службу за телефоном 101, при цьому вкажіть точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомте своє прізвище і номер телефону, з якого надійшло повідомлення. По можливості евакуюйте людей, гасіть пожежу водою, піском та іннтими підручними засобами.
Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя і майно!
Фото — Фейсбук-спільнота “Тиврівські рятувальники Вінниччини”