У 100-кілометровому заїзді, який стартував у Вінниці із Європейської площі 22 вересня, пйриняло участь майже 300 велосипедистів. Серед них і професійні спортсмени, і любителі велоспорту . У марафоні взяли участь не тільки вінничани, а й гості із інших регіонів України. Близько третини долали таку дистанцію вперше.

Долучився до веломарафону зокрема і голова облдержадміністрації Владислав Скальський. За його словами, в такому змаганні він бере участь вперше, хоча на своєму ровері вже не раз долав сотню кілометрів.

«Зазвичай я їжджу іншими маршрутами. Бачу , що багато людей – професіонали ,тому перший раз аби доїхати, а потім порівняю свій результат з іншими і буду його покращувати», – зауважив Владислав Скальський

Також очільник області наголосив, що такі веломарафони роблять велику справу. В першу чергу – пропагують здоровий спосіб життя. «Саме місто Вінниця найбільш велосипедизоване місто в країні і наша область заслуговує на те, щоб мати такий статус. Якщо казати про позицію влади, то це дешевше ніж вкладати в охорону здоров’я. Бо ми тут зараз займаємось профілактикою. І пропагуємо здоровий спосіб життя. А це збільшує наші можливості. І в такої країни, в такої області ,в такого міста, значно більше майбутнього», – сказав голова облдержадміністрації Владислав Скальський.

Організаторами веломарафону “Закрутка по-вінницьки. Соточка” виступили обласне управління фізичної культури та спорту, профільний комітет Вінницької міської Ради та ініціативна група організаторів (Критична маса Вінниця і ГО « Вінниця Мобільна»)

«Закрутка це, в першу чергу, фановий марафон під закриття сезону. Ми намагалася створити умови, аби кожен з учасників міг проїхати свої сто кілометрів, навіть якщо вони для нього перші. Цьогоріч в якості експерименту у вело марафоні беруть учні спортивних шкіл. Наймолошому учаснику 15 років. Найстаршому -82», – зауважує співорганізатор марафону Олександр Царевський.

“Закрутка по-вінницьки” відбувається вже п’ятий рік. Цьогорічний маршрут пролягав: Вежа Артинова- Нова Прилука – Калинівка – Мізяків – Вінниця (ТРЦ “Plaza Park”). Кожен з учасників отримав стартовий пакет з номерком, наліпкою закрутки, сувенірним магнітом, роадбуком, талоном на харчування на фініші, дипломом та медаллю фінішера.

В рамках змагань вінницька велоспільнота також  організувала і польову кухню. Всі приготовлені волонтерами смаколики продавались за символічні кошти, які спрямують на лікування юного велоспортсмена Сергія Шишкіна. 13-річний вінничанин потребує термінової трансплантації кісткового мозку. В хлопця діагноз гострий лімфобластний лейкоз. Його порятунок вартує 100 тисяч євро.