Бо в цих «листах щастя», як їх вже назвали в ОТГ по всій країні, зазначено: «Міська ОТГ має повернути кошти, виділені з держбюджету на соціально-економічний розвиток!». В цифрах для Вінниці – це субвенції близько 85 мільйонів гривень на новий корпус для лікарні швидкої допомоги та школи в мікрорайоні «Поділля». Зокрема, мова йдеться про 16 млн., лист по яких ВМР отримала у вересні.

3 жовтня під час виїзної наради Вінницький міський голова Сергій Моргунов прокоментував 33kanal.com цю ситуацію.

– Я як один з членів правління Асоціації міст України можу сказати, що це всюди в місцевому самоврядуванні відбувається. В першу чергу це в частині соціально-економічного розвитку. Уряд передбачив десь 4,5 млрд. грн. Якщо говорити безпосередньо про Вінницю, то 50 млн. грн. було передбачено на закупівлю обладнання для лікарні швидкої медичної допомоги (новий корпус на Київській – ред.), 10 млн. грн. на школу в мікрорайоні «Поділля» і близько 25 млн. грн. на саме будівництво корпусу лікарні швидкої медичної допомоги. На сьогодні ці кошти призупинені. Їх немає.

Ми з Асоціацією міст України звертались щодо вирішення цього питання. Аргументація Міністерства фінансів наступна – необхідно провести моніторинг всіх проектів, на які передбачені ці кошти, визначити яка їх готовність. Якщо говорити відверто, то в деяких територіальних громадах навіть немає проектно-кошторисної документації на проекти, які вони заявляли в частині субвенції соціально-економічного розвитку. Але це не стосується міста Вінниці. В нас проведені всі процедури, будемо очікувати, яке буде прийнято рішення Міністерством фінансів або новим Урядом», – прокоментував Сергій Моргунов.