Тут навіть взимку температура води сягає тридцяти градусів за Цельсієм. Із глибокої печери підігріта магмою цілюща вода за добу повністю оновлюється. Хоча площа плеса більше чотирьох гектарів, а глибина подекуди доходить до 38 метрів. З озера витікає річечка, яка впадає в Балатон.

Лікувальний ефект має не тільки вода, а й біологічно активний мул з дна. Його використовують для аплікацій. Переважно сюди прагнуть потрапити люди з вадами опорно-рухової системи, з артритами та артрозами. Також термальні води озера помічні при багатьох інших захворюваннях. Навіть є мінеральні води для лікування шлунка та кишківника.

Нині навколо озера виросло ціле сучасне містечко з розвиненою інфраструктурою. Є комфортабельні готелі зі СПА-салонами, масажерами та власними басейнами з радоновою водою озера Хевиз. Для пацієнтів зі скромнішими статками здаються вілли та апартаменти, лікувальні процедури безпосередньо в озері. Для цього прямо у воді збудовано цілий комплекс відкритих та закритих купалень з процедурами та масажерами. Для людей старше 60-ти років передбачені знижки на всі процедури. До речі, на гербі міста зображено лотос. Двісті років тому якийсь ентузіаст привіз з Індії сині та червоні лотоси і посадив їх у озері. Прижилися і радують своєю красою.

Детальніше про озеро та місто можна дізнатися в мережі, а вам для загального враження пропонуємо цей фоторепортаж.

Фото автора