Екологи через суд хочуть змусити поліцію розслідувати шокуючий факт браконьєрства на Вінниччині.
Нагадуємо, що у серпні, напередодні початку полювання, над водоймами у Літинському та Хмільницькому районах кружляв вертоліт із заклеєними бортовими номерами, звідки, наче у голлівудському бойовику, розстрілювали качок, гусей та інших птахів. Повітряні браконьєри наробили лиха й у заказниках «Згарському» на Літинщині та «Сандрацькому» у Хмільницькому районі, де всяке полювання суворо заборонено…
Тоді у соцмережах навіть вказували на особу стрільця… Втім, як кажуть екологи, поліція до останнього взагалі не розслідувала цей шокуючий випадок.
– Минає вже третій місяць, а поліція так і не знайшла браконьєрів, незважаючи на купу фото та відео у соціальних мережах. Бо спершу Літинське відділення навіть не відкрило кримінальне провадження. Мовляв, ознак злочину не виявили. Хоча сам факт стрілянини з вертольота по диких тваринах — це вже грубе порушення чинного законодавства про мисливське господарство та полювання! — обурений перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Ігор Осадчук. — Та ще й у об’єктах природно-заповідного фонду! За це має настати кримінальна відповідальність! Тому ми звернулись до суду з вимогою зобов’язати слідче управління обласної поліції відкрити кримінальне провадження за фактом браконьєрства. Вінницький міський суд 7 жовтня ухвалив рішення на нашу користь. Чекаємо реакції поліції!
На наш запит начальник управління превентивної діяльності обласної поліції Сергій Мельник відповів:
– За фактом незаконного полювання… проводилась додаткова перевірка в межах Закону України «Про звернення громадян». Та те, що поліція зверталась із запитом до Державної авіаційної служби України, аби встановити вертоліт, його власника та пілота…
Більше жодних коментарів… Ані слова й про судовий позов екологів та чи відновили поліцейські за цим фактом слідство згідно з рішенням Феміди…
Вінницькі мисливці теж обурені цим випадком, та все ж сподіваються на справедливість. Але відомо, що поки що ці польоти припинились. Вертоліт більше не бачили в тих угіддях. Але науковці кажуть — гасання на вертольоті над місцями гніздування птахів тягне за собою й не менш важкі наслідки ніж браконьєрство…
– З серпня і на даний момент триває період міграції птахів. В цей час вони можуть утворювати численні скупчення і тому стають легкою здобиччю. Концентруються птахи в умовах сильного мисливського пресингу на небагатьох водоймах, що охороняються як заповідні об’єкти, — пояснив доцент кафедри біології Вінницького державного педагогічного університету Олександр Матвійчук. — З роками місця таких скупчень стають традиційними, птахи мають змогу тут відпочивати і харчуватися під час тривалого перельоту. Після таких нальотів птахи починають асоціювати ту територію з небезпекою, що й зводить її природоохоронне значення нанівець…