На інвестиційний форум, котрий відбувається 29 жовтня у м. Маріуполі за участю та ініціативи Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, Вінниччина привезла три масштабних проекти. Вони характеризують наш край, як найбільш привабливий до залучення інвестицій, повідомляється на сайті Вінницької ОДА.

– проєкт «Розвиток Міжнародного аеропорту “Вінниця”. Реалізація його має на меті реконструювати штучну злітно-посадкову смугу, перон, засоби посадки, світлосигнальну систему та радіонавігацію. Крім того, будівництво мультимодального вантажно-логістичного центру дасть змогу збільшити попит на експорт товарів та імпортних поставок електронної комерції, дозволить скоротити ланцюги поставок, оптимізувати товарні потоки, підвищити маневреність поставок, пришвидшити та оптимізувати надання митних, брокерських та інші необхідних видів послуг. Загальний обсяг капітальних вкладень на реалізацію даного проєкту передбачає понад 135 млн дол.

– проєкт «Курортополіс Хмільник». Основна мета проєкту – це створення умов для стимулювання інвестиційної та інноваційної діяльності, спрямованої на збереження і ефективне використання природних лікувальних ресурсів курорту державного значення Хмільник, прискорення економічних реформ в лікувально-оздоровчій галузі та розвитку лікувального та оздоровчого туризму, створення центру радонотерапії європейського значення. Період впровадження бізнес-проєкту 12-48 місяців, а орієнтовна сума інвестицій загалом становить близько 100 млн дол.

– проєкт «Будівництво мостового переходу через р.Дністер». Так як Вінницька область розташована в центрі України і на південному-заході, по річці Дністер межує з Республікою Молдова, то будівництво мосту через річку Дністер між м. Ямпіль (Ямпільський район Вінницької області) та с.Косеуць (район Сорока Республіки Молдова) дозволить сформувати найкоротший шлях (скорочення шляху до 400 км) з Прибалтики і Азії на Балкани, а також з центральних та східних областей України до країн Європи, поліпшить соціально-економічну ситуацію України і Республіки Молдова, а також забезпечить стабільність розвитку даного регіону. Строк реалізації інвестиційного проєкту, в тому числі і за етапами, і строк введення в експлуатацію основних засобів складає 48 місяців. За попередніми підрахунками, орієнтовна розрахункова вартість реалізації інвестиційного проекту 1 181 400 тис. грн / 48,4 млн дол.

Соломія КАЛЮЖКО