Про це добре знає Ганна Секрет, заслужена журналістка України, яка зібрала їх не одну сотню. Її унікальна колекція подільських рушників нині демонструється у музеї Коцюбинського.

…Тісно було у світлиці, де зібрались вишивальниці з усієї Вінниччини, самодіяльні і професійні артисти, композитори, письменники, поети – шанувальники дивовижних магічних орнаментів на полотні! Серед них і благословенні знаки Води та Сонця, і калина – як символ відродження, дубове листя ― сила, сад-виноград ― життя, мак ― захист, троянда ― краса, пара пташок ― любов, хміль ― молоде буяння і т.д. Найбільш притягальним магнітом були старовинні рушники. Скільки років пройшло із позаминулого ХІХ століття, а вони не старіють! Загальне захоплення викликав родовий рушник із раком посередині ― символом чистої води, чистоти. Його у 1912-му вишила Степаха, бабця Ганни Василівни…

– Вінничанка Галина Данилюк, заслужена майстриня народної творчості України, створила стільки вишивок, що їхніми нитками можна планету двічі обкрутити! А Любов Шаломай однією рукою вишила більше 40 портретів видатних українців, які звеличували Україну у всі віки. Люба з Ободівки вишила рушник із розкішним півнем, Тетяна Кравець із Баланівки – з пишним короваєм, неповторними рушниками володіють Лариса Любенко та Ніна Миколаївна із “Українського сувеніру”. Та й кожна людина по-своєму дивоцвіт, хто у чому кохається! – представляла гостей Ганна Секрет.

Відкриття виставки перетворилось у народне свято. Відчувалось, що тут зібрались однодумці, настрій у всіх був чудовий! Жартували, читали вірші, співали і грали на різних інструментах… А різнокольорові рушники наче посміхались на стінах!

Правда, багатьом відвідувачам було дивно, чому на це свято не завітали телевізійники? Адже самовідданій роботі на вінницькому телебаченні Ганна Василівна віддала 28 років життя, і те, що вона робила, викликало величезну повагу у людей.

Виставка рушників Ганни Секрет у світлиці музею Коцюбинського триватиме до 1 грудня 2019 року.