Через численні «відкати» — від завідуючої ДНЗ до верхівки відділу освіти та міської влади — інші фірми не можуть виграти тендер?

Про неякісні продукти харчування, старі стандарти у приготуванні їжі в дитсадках та недитячу корупцію повідомила редакції колишня працівниця дитячого садка, яка попросила не називати її ім’я.

– Не за себе боюся, а за дитину, якій ще рік до школи і вона відвідує цей дитсадок. Поки я не почала працювати в садочку, вірила, що це найсвятіше місце на землі… Не вкладалося в голові, що на дітях можна заробляти, бо неякісні продукти, застарілі норми у приготуванні страв — усе це призводить до того, що у малечі виникають проблеми з печінкою та травленням. От звідки часті ацетони, отруєння, виразки шлунку і подібне.

Мені також казали, що це моя дитина не така, що у неї «лактозна недостатність» чи «глисти збунтувались»… І я йшла робила аналізи, але медики нічого такого не підтверджували.

Усі крапки над «і» розставила, коли пішла працювати на кухню у садочок. Одного дня нам привезли сир, але дуже неякісний. Шеф-кухар наша сварилася з постачальником, що це якась «жижа» і вона не може таке дітям давати. Завідувачка і медсестра теж з ним сварилися, але чомусь все ж прийняли зіпсований продукт. Ми намагалися зробити сирники та запіканку, але нічого не виходило… Врешті, його просто списали, але дітям не дали.

Наступного разу привезли морожені брикети курятини, хоча заморожене м’ясо дітям категорично заборонено готувати. Постачальник раз на тиждень привозив м’ясо. І хоча, за документами, воно може зберігатися охолодженим 5 діб, але самі розумієте, які в садочку холодильники. Тому ми з криками, але добилися, щоб возив двічі на тиждень.

Мали проблеми з несвіжою сметаною. Шеф-кухар сказала переварити її до борщу. Я відмовилася, то мені тоді вперше пригрозили звільненням.

Було, що й гнилі яблука обрізала, вони не у нас зіпсувалися, їх такими привезли. Першого дня роздали дітям, які кращі, а решту порізали на компот та на сушню.

То це добре, що у нас головна куховарка — майстер своєї справи, вона дуже любить свою справу. Якщо гарні і якісні продукти, у неї і запіканка виходить смачною, і борщі.

Проблема у тому, що кухня працює за технологічними картками ще радянського зразка, де, за нормами, наприклад, має бути багато масла, томату в раціоні дітей. Та якість того ж масла нині бажає кращого… А томатну пасту нам взагалі жахливу привозять…

Неодноразово матусі жалілися, що багато капусти дітям дають — то тушковану, то капусняк, а діти такого не їдять. Виливається також какао та молоко, молочні каші.

Моя кума — бухгалтер у садку, то вона мені розповіла, що така ситуація з харчуванням вже не один рік. У всіх ДНЗ нашого міста один постачальник. У нього велика фірма, і під ним працює декілька ФОПів. Його дружина — на керівній посаді в освіті і теж має зареєстрований ФОП, надає ті ж послуги, що й чоловік.

Ми хотіли укласти договір з іншим постачальником, але заборонили. Інші фірми навіть не допускають до тендеру. Щоб було хоча б два учасники, монополіст просто виставляє свого ФОП.

Система тримається на відкатах. Усі мають свою вигоду. Десь поскаржитися — безрезультатно, скрізь рука руку миє. Максимум — це призначать планову перевірку і жодних порушень не знайдуть. По документах теж все чисто.

Тому пишу в газету, щоб батьки знали і хоча б якось намагалися боротися з цим «безпрєдєлом» або страхувались.

Від редакції. Якщо вам теж не подобається якість харчування ваших дітей у школах та садочках чи відомі інші факти порушення норм у закладах освіти, повідомляйте нашим журналістам на телефон «гарячої лінії» 0432-51-52-26 або нашу електронну адресу: gazeta@33kanal.com.

Очищаймо нашу країну від корупції та непрозорих схем разом.

Просимо компетентні органи об’єк­тивно перевірити факти, наведені в листах наших читачів.