Ми вже розповідали вам про село Пісочин у Липовецькому районі, де мешкає близько десяти людей. Тому, щоб воно не занепало, сільський голова віддає там будинки людям.

Таку ж ініціативу започаткували і в Липчанах Могилів-По­дільського району. Люди запрошують до себе сім’ї з дітьми. Таким чином хочуть відродити село. Охочим пропонують безкоштовні будинки та на виплату. Обіцяють допомогти з ремонтом та пошуком роботи.

– Свій населений пункт називаємо «середняком», маємо бетонну дорогу, пошту, ФАП, бібліотеку, магазини, школу та сад. Взимку дороги постійно прогортаються, тож вибратись не проблема. А природа в нас — наче у раю. З гір і високих пагорбів погляд сягає на кілька кілометрів. Шість років тому в нас під загрозою закриття опинилась школа, адже там залишилось 26 дітей, тому ми вирішили боротись за село. Розмістили оголошення в газети, на сайти та на радіо із закликом їхати до нас жити. І так у нас з’явилось нових шістнадцять родин з дітками.

Життєві обставини так склались, що вони не мали, де жити й працювати, – розповідає Ніна Расенко, завідуюча бібліотекою у Липчанах. — Ми їм допомогли зробити ремонт, дали посуд, продукти. Тепер у школі 56 учнів. Зараз у селі знову є 12 вільних хат. Одні продаємо, трішки старіші віддаємо безкоштовно. Роботи в нас вистачає. Безперечно, у місті соціальних благ більше. Але це все коштує грошей. Якщо наймаєш квартиру, то на блага мало залишається. А якщо є бажання і розум, то можна добре жити і в селі.

Сільський голова Микола Сафтюк родом із сусідньої Чернівецької області. У Липчани приїхав після закінчення технікуму: звідси його дружина. Купили стареньку хату, з часом її розбудували. Тут народилися діти, мають онуків.

Контакти за телефоном (0432) 51-52-26.

Вікторія Снігур