Це питання нині — тема номер один у селах, бо людям не байдуже своє майбутнє.
«У засобах масової інформації з’явився перспективний план нового адміністративного поділу Вінницької області, де у Піщанському районі буде дві ОТГ: Піщанська і Студенянська, — пише вона у зверненні. — Спочатку в усній формі, а цього року вже й у письмовій до виконкому Болганівської сільської ради надходять пропозиції щодо ініціювання добровільнго приєднання села Болган до Студенянської ОТГ. Ми створили робочу групу для організації та проведення обговорення цього питання. Кілька разів проводилися громадські слухання, і щоразу люди виступати проти такого об’єднання. Наша робоча група навіть приїхала у Гонорівку, котра ще у 2015 році добровільно приєдналася до Студеної, щоб подивитися на те, як живеться мешканцям, що змінилося. Поговоривши з мешканцями Гонорівки, ми дійшли висновку, що добробут там не покращився, соціально-економічний розвиток села не задовольняє більшість селян. Жителі Гонорівки незадоволені таким об’єднанням, тому відразу ж звернулися до суду, щоб вийти з ОТГ. Але судова справа триває і досі. Якщо буде створене дві ОТГ, то мешканці Болгану краще приєднаються до Піщанки. Болган має асфальтовану дорогу 16 км до Піщанки. А до Студеної треба добиратися через Піщанку 25 кілометрів, та ще й грунтовими та польовими дорогами. В негоду це стає неможливим. І ще: Піщанка — районний центр, там вже створені всі необхідні управління, структури, установи. Зрештою, лікарня, банки, відділення поліції, нотаріуси, магазини… У Студеній це все ще треба створювати з нуля. Ця ОТГ знаходиться в скрутному становищі, бюджет не виконується, коштів на все немає, тому потрібні наші села і наші бюджети. Чому ніхто не думає про простих сільських жителів?»
У соціальних мережах обговорення цього звернення за рівнем популярності побило рекорди.
«Давно треба було створити одну громаду. Яка перспектива Студенянської ОТГ, якщо молодь тікає і похилі люди доживають вік? — каже Ярослав Олійник. — Як було село, так і залишиться. Ще трішки — і Піщанки не буде, бо в таких умовах жити — це жах. Кругом уже лише філії та й районної лікарні перспектива на існування кінчається, молоді лікарі сюди не поспішають. Хто нас буде лікувати?
Що таке ОТГ? Це коли населення понад 25 тис. Нормальні дороги в усі напрямки, а не стежки. Нормальна лікарня з усією апаратурою, а не читати оголошення на дереві, що до нас приїдуть офтальмологи, УЗД, протезист та інші. І робочі місця з нормальною прозорою зарплатою».
«Студенянська громада за три останніх роки освоїла більше 34 млн грн. і це тільки на капітальні видатки. Яка ще сільська рада може похвалитися капітальним ремонтом комунальних доріг, освітленням вулиць, централізованим водопостачанням, утепленням приміщень шкіл та їх матеріально-технічною базою, мініфутбольним майданчиком зі штучним покриттям, реконструкцією гідроспоруди ставка, новою лікарською амбулаторією, швидкісним Інтернетом та іншими благами? — включилася у дискусію жителька Студенянської ОТГ Валентина Ружицька. — Тільки тепер жителі громади мають можливість, не оббиваючи пороги обласного Держгеокадастру, отримати у власність та користування земельні ділянки. Сільською радою тільки у 2019 році надано дозволів на виготовлення проектів відведення земльних ділянок для ОСГ 18 учасникам АТО та ООС. Такі дозволи отримали ще 113 жителів. До вашого відома, у Гонорівці працюють, як і раніше, працівники колишньої сільської ради: в. о. старости (повноваження аналогічні посаді сільського голови, землевпорядник, бухгалтер, інспектор з питань соціального захисту). Потреби гонорівчанам їхати у Студену майже немає, хіба тільки для оформлення актів цивільного стану, які будуть оформлятися у 2020 році також на місці.
Все одночасно зробити неможливо, і кожне село містом не стане. Але створити належні комфортні умови проживання в селах ми можемо. Я особисто проживаю в с. Затишне, яке територіально поділено на 3 частини, мій будинок один з 6-ти, які залишилися, решта розвалені. Але це мій вибір. Нам теж хочеться освітленої вулиці та автобуса, але ми маємо розуміти, наскільки це реально. Вірю, після об’єднання у 2020 році дружна студенянська сім’я вирішить питання і автобуса, і доріг, і створення комунального підприємства, і функціонування роботи дитячого будинку сімейного типу, і створення зон для відпочинку, і таке інше. Це все в планах, а наразі ми маємо вірити в те, що все вийде, і кожен має докласти хоча б мінімум зусиль для цього».
Віталій Кордонський: — Таке враження, що ви з іншої планети! Яка інфраструктура? Ставок, який заростає комишам?! А майданчик? Гроші хто дав — Македон? Так, дорогу поновили. А школа? Утеплили, як кажуть, для людей, лиш від дороги. Щоб люди бачили. У нас все, що робиться, до кінця не доводиться. А гроші йдуть лишень на утримання новоствореного штату ОТГ. А люди живуть лише надіями, що завтра буде краще.
Пристрасті у чотирьох селах лише набувають масштабів. Вже до 22 грудня, «під ялиночку», усім потрібно визначитися остаточно — хто і з ким.
Поставте себе на місце Віти Дмитрівни і зробіть більше.а обливати брудом легше всього. Всім недогодиш.
Хоча Віта із “гольми” ,але зробила більше для нашого села ,як деякі чоловіки з долини!!! Так само і Валентина Савівна не могла догодити та тепер згадуєте ,що асфальт таке зробила вона!!!
Для себе да, свісно, Віта зробила більше, навідь більше як будь хто собі може уявити, а для села? ну хіба що дороги піском усипала, но це так, для відмивання грошей!
Яка інфраструктура в Гонорівці? Повний “беспрідєл” та свавілля працівників сьльської ради. Розвели в селі “кумовсто”.
Віта як та муха, що має померти, бачить що її свавіллю приходить кінець от і хоче як можна більше нагадити своїм же виборцям. Одним словом “баба з гольми!” “гольма” це горб на якому виросла Віта, але людкості там не навчилася!