У Вінницькій області почастішали випадки телефонних шахрайств, у яких зловмисники представляються податківцями та видурюють гроші у під­приємців.

– Останнім часом активізувались телефонні шахраї, які завдають збитки суб’єктам господарювання і підривають авторитет органів податкової служби, — повідомив Ігор Бондар, заступник начальника ГУ ДФС у Вінницькій області. — Зазвичай схема така: невідомі особи начебто від імені посадових осіб з податкової дзвонять ке­рівникам підприємств і ФОПам і виставляють вимоги — перевести певну суму коштів на картку. Такі фейкові повідомлення робились, наприклад, від мого імені і від імені Лілії Пастушенко із Немирівського управління ДФС.

Потім приходить смс з номером картки і банківськими реквізитами. Вимагають суми від 5 до 10 тис. грн. Зі слів постраждалих, розмови були приблизно такі — ви допоможіть мені, а я у разі виникнення проблем з податковою допоможу вам. Або напряму звучали погрози, мовляв, якщо зараз не сплатите, то до вас прийдуть ревізори з перевіркою.

– Як зловмисники визначають номери мобільних телефонів?

– Зазвичай вони у відкритих джерелах знаходять ста­ціонарний телефон приймальні, залишають свій номер і просять, щоб керівник їм передзвонив — начебто по важливому і терміновому питанню.

– Хто ці шахраї — гастролери чи місцеві зловмисники?

– За нашими зверненнями поліція сьогодні проводить розслідування. В минулі роки теж були подібні ситуації, тоді правоохоронці інформували, що дзвонили навіть із місць позбавлення волі, причому з інших областей України. Зверніть увагу, що ці смс написані не по-діловому: «…буду вам дуже вдячний, залишаюсь перед вами у боргу…»

Шановні він­ничани, будьте пильними! Для запобігання шахрайству просимо не піддаватись на провокації та у жодному випадку не перераховувати гроші! У даний час Державна фіскальна служба реформується у Державну податкову службу. У разі надходження дзвінків з вимаганням коштів просимо повідомляти ГУ ДПС у Він­ницькій області за тел. (0432) 59-23-50 (внутрішня безпека), (0432) 46-04-04 (приймальня). Адреса: м. Вінниця, вул. Костянтина Василенка, 21. З робочих питань можна отримати консультацію у Центрі обслуговування платників податків: тел. 55-67-00.